„Jesteśmy zawiedzeni tym spotkaniem”

Jesteśmy zawiedzeni tym spotkaniem. Nie może być tak, że nie potrafimy dojść do 20 punktów w każdym secie, a przy okazji źle przyjmujemy i nie pokazujemy tego, co potrafimy – stwierdził Manuel Armoa na antenie Radia UWM FM, po środowym spotkaniu w Hali Urania.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn w środowy wieczór nie udało się po raz pierwszy w tym sezonie pokonać aktualnego Mistrza Polski. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli przed własną publicznością ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3. W każdej z trzech partii przeważali jastrzębianie, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, również zobaczymy przewagę jastrzębian. Co prawda olsztynianie dokładniej przyjmowali (54% pozytywnego przyjęcia przy 43% pozytywnego przyjęcia gości), to przyjezdni byli lepsi w pozostałych elemnentach. Jastrzębianie byli skuteczniejsi w ataku (47 pkt, co przełożyło się na 60% skuteczności – olsztynianie zdobyli w tym elemencie 40 pkt, co przełożyło się na 46% skuteczności), zdobyli więcej punktów w bloku (8:4) oraz w polu serwisowym (2:1).

Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Tomasz Fornal (18), a dla gospodarzy Alan Souza (11)

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!