„Jesteśmy podrażnieni i zmobilizowani”

Trzy dni po ostatnim spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ponownie wyjdą na ligowe boiska, aby walczyć o kolejny punkty. Akademicy z Kortowa w sobotę, zmierzą się na wyjeździe z MKS Będzin. Początek konfrontacji w Sosnowcu o godz. 17:30!

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego nie będą miło wspominać środowego wieczoru. Olsztynianie ulegli na wyjeździe PGE Skrze Bełchatów 0:3. Akademicy w każdej partii musieli gonić wynik. Siatkarze Skry rozpoczynali wszystkie trzy sety od kilkupunktowego prowadzenia. Waleczność po stronie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, pozwoliły w poszczególnych setach na nawiązanie walki z gospodarzami. Końcówki zawsze należały jednak do bełchatowian, którzy zwyciężyli odpowiednio do 17, 21 i 23.

Aby zaoszczędzić czasu na dalekich przejazdach, siatkarze Indykpolu AZS zostali po meczu w Bełchatowie. W czwartek odbył się trening, który zawierał elementy siatkarskie oraz zajęcia na siłowni. Dopiero w piątkowy poranek drużyna wyruszyła do Będzina. – Być może pozostanie w Bełchatowie pomogło nam przełknąć gorycz porażki – przyznaje Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – Gdy po meczu wracamy autobusem do domu, to każdy z nas jest w pewnym sensie sam – część osób pójdzie spać, część założy słuchawki i będzie w taki sposób szukać wyciszenia. W tym przypadku mieliśmy możliwość spędzenia czasu drużynowo. Nie możemy jednak tego rozpamiętywać. Musimy zapomnieć o środowym meczu i dobrze przygotować się do bardzo ważnego sobotniego boju.

Na zakończenie pięciodniowego wyjazdu, akademicy z Kortowa zmierzą się w sobotę z MKS Będzin (godz. 17:30). Zawodnicy prowadzeni przez Jakuba Bednaruka, w ligowej tabeli zajmują ostatnie miejsce, odnosząc tylko dwa zwycięstwa – z Cuprum Lubin (3:1) i Stalą Nysa (3:2).  Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu rozegranym w Hali Urania, lepsi okazali się olsztynianie. Pierwsze dwie partie zakończyły się takim samym wynikiem – 25:18. W trzecim secie dominacja akademików była wyraźna, a wynik 25:7 mówi sam za siebie.

Czy po dwóch porażkach z rzędu, na drużynie z Kortowa ciąży presja przed sobotnim spotkaniem? – Bardziej nazwałbym to mobilizacją. Przegraliśmy dwa mecze i jesteśmy nimi podrażnieni. Presja też w pewnym stopniu występuje, gdyż jesteśmy wyżej w tabeli niż nasi sobotni rywale. Musimy ją udźwignąć i wygrać to spotkanie – kończy Jędrzej Gruszczyński.

Początek sobotniego meczu w Sosnowcu o godzinie 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.