Jan Hadrava: Cieszy zwycięstwo za trzy punkty!


– Cieszę się, że odbudowaliśmy się po przegranej w Zawierciu. Mam nadzieję, że będziemy pewni siebie również podczas kolejnego spotkania w Hali Urania – powiedział Jan Hadrava po meczu z Asseco Resovią Rzeszów na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, pokonali na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Po dwóch setach wygranych przez Zieloną Armię, w trzeciej górą byli gospodarze sobotniej konfrontacji. W czwartej odsłonie akademicy nie pozostawili złudzeń, która drużyna tego dnia była lepsza, pewnie zdobywając komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była lepsza niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (54% dokładnego przyjęcia przy 52% dokładnego przyjęcia rzeszowian), byli skuteczniejsi w ataki (53% do 38%). Obie drużyny miały tak sam wskaźnik asów serwisowych (2), a rzeszowianie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (11:9).

Najskuteczniejszym zawodnikiem w Indykpolu AZS był Jan Hadrava (24 pkt.), a u gospodarzy Zbigniew Bartman (17 pkt.)

Posłuchaj pomeczowych wywiadów na antenie Radia UWM FM

Jan Hadrava

Wojtek Żaliński

Mateusz Poręba