Jan Firlej: Miałem wrażenie, że wchodzimy ospale


– Miałem wrażenie, że bardzo ospale wchodzimy w to spotkanie. Na szczęście później graliśmy coraz lepiej i wygraliśmy 3:0 – powiedział MVP poniedziałkowego spotkania na antenie Radia UWM FM.

Poniedziałkowe spotkanie przy komplecie publiczności zgromadzonej w hali nad Małym Jeziorakiem w Iławie, dostarczyło sporo emocji. Wynik pierwszych dwóch setów, rozstrzygnął się w ostatnich akcjach – 25:22 i 25:23. Ostatnia partia pewnie padła łupem Indykpolu AZS 25:15, jak i całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Jan Firlej.

W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzymała 5 pozycję, gromadząc na swoim koncie 35 punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, obie drużyny prowadziły wyrównany bój. Indykpol AZS dysponował skuteczniejszym atakiem (57% do 41%) oraz zagrywką (4:3). Goście natomiast byli dokładniejsi w przyjęciu (50% do 40%) oraz zanotowali więcej punktowych bloków (7:5). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (po 14 pkt.), a u gości Bartosz Firszt (11 pkt.).

– Miałem wrażenie, że bardzo ospale wchodzimy w to spotkanie. Na szczęście później graliśmy coraz lepiej i wygraliśmy 3:0 – podsumował Jan Firlej na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!