Informacja o ostatnich meczach w sezonie


Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się awansować do półfinału PlusLigi. Zawodnikom prowadzonym przez Javiera Webera pozostała rywalizacja o 7. miejsce na zakończenie sezonu. Zobacz z kim i kiedy zmierzą się akademicy z Kortowa.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w I rundzie fazy play-off rywalizowała z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Choć olsztynianie przegrywali już 0:2, to doprowadzili do decydującego starcia w Zawierciu. W nim lepsza okazała się ekipa Jurajskich Rycerzy, która awansowała do półfinału.

Akademikom z Kortowa pozostała więc rywalizacja o miejsca 5-8, a dokładniej o 7. miejsce. Regulamin rozgrywek PlusLigi mówi bowiem, że o 5. miejsce zagrają te drużyny, które odpadły w I rundzie play-off i zakończyły fazę zasadniczą na wyższym miejscu – są to Projekt Warszawa (5) i Trefl Gdańsk (6). O 7 miejsce powalczą ekipy, które zajęły niższe lokaty – Indykpol AZS Olsztyn (7) i PSG Stal Nysa (8).

Ekipa prowadzona przez Daniela Plińskiego w fazie play-off mierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów i również trzykrotnie musiała uznać wyższość rywala (3x 0:3). Pierwszy mecz o 7. miejsce odbędzie się w Nysie – piątek, 21 kwietnia o godzinie 20:30. Rewanż w Iławie kilka dni później – w poniedziałek 24 kwietnia o godzinie 17:30. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych – w przypadku remisu, po drugim meczu będziemy świadkami tzw. złotego seta, granego do 15 punktów.

Sprzedaż biletów na rewanżowe spotkanie w Iławie ruszy wkrótce. O wszystkim będziemy na biężaco informować.