Informacja na temat stanu zdrowia Nicolasa Szerszenia


Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla naszych Kibiców. Kontuzja odniesiona przez Nicolasa Szerszenia, wyklucza naszego Kapitana z gry do końca sezonu. Zawodnik przeszedł już operację, rozpoczynając tym samym okres rehabilitacji. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Obecny sezon jest pechowy dla Nicolasa Szerszenia. Przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn musiał przeciwstawić czoła nie tylko ligowym rywalom, lecz także drobnym urazom, które kilkukrotnie wykluczały z gry naszego Kapitana. Kiedy już Kibice mogli oglądać zawodnika w akcji, był on bardzo ważną postacią w zespole, wielokrotnie pomagając drużynie w trudnych sytuacjach.

Kontuzja odniesiona podczas domowego spotkania z PSG Stalą Nysa pod koniec stycznia, okazała się jednak na tyle poważna, iż potrzebny był zabieg. Zawodnik doznał zerwania korzenia łąkotki w kolanie.  W miniony piątek Szerszeń przeszedł operacje w uznanej klinice GuardianClinic w Koninie. Zawodnika czeka minimum trzy miesiące przerwy w treningach, co w praktyce oznacza koniec obecnego sezonu dla naszego Kapitana.

Niestety, w zaistniałej sytuacji Klub nie może skorzystać z transferu medycznego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zawodnik musi rozpocząć co najmniej 70% meczów w pierwszej szóstce oraz uczestniczyć w grze na boisku w co najmniej 50% wszystkich setów rozegranych przez drużynę. Nico niespełnia niestety pierwszego z tych warunków.

Kapitanie – jesteśmy z Tobą! Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!