Indykpol AZS Olsztyn gotowy do sezonu!


Już w sobotę inauguracja rozgrywek PlusLigi. Z tej okazji odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa. – Jesteśmy gotowi do pierwszego meczu! – mówi Javier Weber, trener Indykpolu AZS Olsztyn.

W środę, 28 września, w gościnnych progach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbyła się tradycyjna, przedsezonowa konferencja prasowa. Udział w niej wzięli: JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, Javier Weber – trener Indykpolu AZS Olsztyn oraz Mateusz Poręba, Wicemistrz Świata 2022 i środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Konferencje prasową rozpoczął prof. Jerzy Przyborowski, Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który pogratulował Mateuszowi Porębie tytułu Wicemistrza Świata. – Jest to dla nas radosna nowina, dlatego, że Mateusz jest studentem naszego Uniwersytetu – stwierdził Rektor UWM. – Śmiem twierdzić, że ostatni sezon w wykonaniu naszej drużyny był jednym z najlepszych w ostatnich latach. Życzę naszym zawodnikom samych sukcesów na koniec sezonu.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, na początku swojego wystąpienia zwrócił się do Rektora UWM. – Chciałbym podziękować Panu Rektorowi za możliwość korzystania z obiektów UWM. Miejmy nadzieję, ze od nowego sezonu wrócimy do rozgrywek w nowej Uranii, która ma zostać oddana do użytku już za rok.  

Prezes Klubu wypowiedział się także na temat inauguracji nowego sezonu PlusLigi. – Jesteśmy gotowi do pierwszego meczu. Starcie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie bardzo trudne, ale wierzę, ze zespół pokaże swoją najlepszą siatkówkę.  Potrzeba trochę czasu, aby drużyna się zgrała – długo nie trenowaliśmy w pełnym składzie z powodu nieobecności kilku naszych graczy, którzy brali udział w rozgrywkach reprezentacyjnych.

I dodaje: – Sukces Mateusza Poręby to sukces zarówno dla niego, naszego klubu i  całej polskiej siatkówki.

Nie zabrakło również pytania o cele drużyny na nowy sezon. – Chcemy awansować do fazy play-off. Liga będzie ciężka, a oprócz Indykpolu AZS Olsztyn jest jeszcze wiele druży o podobnym potencjale, które chcą awansować do czołowej ,,ósemki”. Mając takiego trenera jak Javier Weber, mam nadzieje, ze uda nam się do niej dostać.

Javier Weber, trener Indykpolu AZS Olsztyn zwrócił uwagę na potencjał drzemiący w jego zespole. –Jestem zadowolony ze swojej drużyny i formy, którą prezentuje. Mamy mieszankę młodych i doświadczonych siatkarzy, a wszyscy są na dobrym poziomie. Musimy współpracować razem przy budowie sukcesu – mam na myśli nie tylko zawodników, ale cały Klub i olsztyńskie środowisko siatkówki.

Jako ostatni głos zabrał tegoroczny Wicemistrz Świata, Mateusz Poręba. Jak podkreślił środkowy akademików z Kortowa, dzięki regularnie grze w pierwszym składzie olsztyńskiego klubu, mógł znacznie rozwinąć swoje umiejętności. – Klub wierzył we mnie od samego początku. To będzie mój piąty sezon w Indykpolu AZS Olsztyn i mam nadzieję, że będzie on najlepszym. Zrobiliśmy bardzo duży krok w minionym sezonie, odkąd posadę trenera przejął Javier Weber. Mam mały niedosyt po ostatnich meczach sparingowych, więc nie mogę się doczekać sobotniego meczu przeciwko Mistrzowi Polski.

I dodaje: – Jestem zmotywowany przed startem nowego sezonu. Dużo nauczyłem się pod batutą trenera Nikoli Grbicia w reprezentacji Polski. Życzę każdemu siatkarzowi takich przeżyć, jakie ja miałem podczas gry w biało-czerwonych barwach.

Początek sobotniego spotkania z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w HWS Iława (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 14:45. Ostatnie bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.