Iławska inauguracja nowego roku


Już w sobotę pierwszy mecz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn przed iławską publicznością. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie PGE Skra Bełchatów. Początek spotkania o godzinie 14:45.

Siatkarze Indykpol AZS Olsztyn nieudanie rozpoczęli nowy, 2022 rok. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, w jego debiucie w biało-zielonych barwach, ulegli na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 0:3. Najbliżej zwycięstwa, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur była w pierwszym secie, kiedy to prowadziła 19:16. W drugiej i trzeciej partii górą byli gospodarze, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów. W ligowej tabeli, Indykpol AZS spadł na 7. miejsce (21 pkt.)

Czy takie spotkania długo pozostają w pamięci siatkarzy? – Każdą porażkę jest ciężko wyrzucić z głowy – przyznaje Karol Butryn, atakujący akademików z Kortowa. – Dużo myśleliśmy na ten temat. Był to nasz pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera. Mam nadzieję, że wyciągniemy dużo wniosków, co przełoży się to na kolejny mecz.  

I dodaje: – Element, który nas zawiódł w tym spotkaniu, to zagrywka. Za dużo popełnialiśmy błędów i „nie dawaliśmy” piłki Resovii, aby mogła rozegrać akcję.

Szansą na odniesienie pierwszego zwycięstwa w nowym roku, będzie sobotnie spotkanie z PGE Skrą Bełchatów w Iławie (godz. 14:45). Zawodnicy prowadzeni przez Slobodana Kovaca, mają już na swoim koncie wygraną w 2022 roku – bełchatowianie w miniony wtorek pokonali przed własną publicznością Cuprum Lubin 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Mateusz Bieniek, a najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie PGE Skry był Aleksander Atanasijevic. W tabeli ekipa z Bełchatowa jest na 4. pozycji (30 pkt.).

Na kogo trzeba jeszcze zwrócić uwagę w ekipie Skry? W rankingu zagrywających przoduje Mateusz Bieniek z wynikiem 35 asów (dla porównania, Karol Butryn ma ich 25 i jest to najlepszy wynik w ekipie z Olsztyna). Drugie miejsce w rankingu blokujących zajmuje Karol Kłos (40 bloków – Mateusz Poręba ma ich 19). Wspominany już wcześniej Atanasijevic, jest na 3 pozycji w rankingu punktujących (230 pkt. – po drugiej stronie siatki to Butryn z 214 pkt.).  

Dla zespołu z Kortowa jest to drugi tydzień pracy pod okiem Javiera Webera. Jak wyglądają obecnie treningi akademików? – Wciąż się poznajemy z trenerem Weberem, lecz wszystkim zawodnikom dobrze się współpracuje z nowym szkoleniowcem. Był to dla nas ciężki tydzień, lecz myślę, że z czasem przyzwyczaimy się do nowych obciążeń, co zaprocentuje w kolejnych spotkaniach – kończy Karol Butryn.

Kto wygra pojedynek na rozegraniu – Jan Firlej czy Grzegorz Łomacz? Który ze środkowych zdobędzie więcej punktów – Mateusz Poręba czy Karol Kłos? Zobacz pojedynek atakujących – Karol Butryn vs Aleksander Atanasijevic. Przywitaj gorąco nowego trenera Indykpolu AZS Olsztyn – Javiera Webera, dla którego będzie to debiut przed iławską publicznością!

Siatkarze obu ekip dołączą również do akcji społecznej „Odblask to nie obciach”. Jest to akcja społeczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Po raz kolejny przyłączamy się do akcji i zachęcamy do zadbania o własne bezpieczeństwo. Wraz z naszym sponsorem – Grupą DBK, przygotowaliśmy kilkaset worków odblaskowych, które nasi najmłodsi kibice otrzymają podczas najbliższego spotkania w Iławie.

Początek sobotniego spotkania w Hali Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 14:45. Transmisja meczu w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Przypominamy również o zakładania maseczek przy wejściu do hali, podczas przemieszczania się po obiekcie, a także po zajęciu swojego miejsca.

Zapraszamy również na nasze przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć to, co dzieje się na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu – fb.com/indykpolazs.pl (godz. 14:05).

Tekst: Janusz Siennicki