Holandia odpada w ćwierćfinale


To były dobre Mistrzostwa Europy dla Robbert Andringi i reprezentacji Holandii. Pomarańczowi zaprezentowali się z dobrej strony, odpadając z turnieju dopiero w ćwierćfinale.

Zawodnicy prowadzeni przez Robberto Piazzę swoje spotkania grupowe rozgrywali w Finlandii. Pomarańczowi pokonali Hiszpanów, Macedonię, Turcję i Finlandię, a ulegli tylko ekipe Rosji. Robbert Andringa grał w większości spotkań, w których zdobywał bardzo ważne punkty. Zajmując drugie miejsce, Holendrzy awansowali do 1/8 finałów, które odbywały się w Gdańsku.

W spotkaniu o awans do ćwierćfinału, Holedrzy zmierzyli się z Portugalią. Zacięty i emocjonujący bój, zakończył się wygraną Pomarańczowych 3:2. Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazał się nasz przyjmujący, który dał dobrą zmianę i odmienił obliczę gry swojej reprezentacji. Dobra gra ekipy Piazzy nie przeniosła się na mecz 1/4 z Serbią – Holendrzy ulegli 0:3.

Teraz przed Robbertem kilka dni wolnego, a na początku przyszłego tygodnia, zobaczymy się z naszym Kapitanem w Olsztynie!

fot. CEV