Hawryluk doceniony przez Kibiców


Kuba Hawryluk zajął 3 miejsce w 63. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską. Dziękujemy wszystkim Kibicom za oddane głosy!

W sobotę poznaliśmy wyniki Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską. Podczas Balu Sportu i Biznesu, wręczono statuetki tym, którzy zaskarbili sobie największą sympatię kibiców. W długo oczekiwanym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni sportowcy, przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i partnerzy, którzy od lat współpracują z „Gazetą Olsztyńską”.

Warto przypomnieć zasady wyboru najpopularniejszych sportowców: czytelnicy głosowali na nich za pomocą kuponów i sms-ów. Po zakończenia głosowania do następnego etapu przeszły obie czołowe dwudziestki. W efekcie powstała krótsza lista kandydatów (bo wiele nazwisk się pokrywało), z której swoich faworytów wybrała plebiscytowa Kapituła. Tak powstała trzecia dwudziestka. Zwycięzcy poszczególnych głosowań dostawali 20 punktów, a każdy kolejny sportowiec na liście otrzymywał punkt mniej.

Podczas gali zostały rozstrzygnięte glosowania SMS Czytelników w kilkunastu kategoriach oraz decyzję dziennikarzy sportowych, którzy wybrali Trenera Roku oraz Sportowe Wydarzenie Roku. Daniem głównym było poznanie najlepszej dziesiątki w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur. Nominowanych było trzech siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn: Kuba Hawryluk, Moritz Karlitzek i Joshua Tuaniga.

Trzecią pozycję w głosowaniu czytelników GO zajął libero Indykpolu AZS Olsztyn -Kuba Hawryluk. Dzięki świetnej postawie w swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze, otrzymał w poprzednim roku powołanie do seniorskiej kadry Polski. Przebojem wskoczył do wyjściowego składu akademików i – choć jest bardzo młody – często to właśnie od niego budowanie składu akademików na kolejne spotkania rozpoczyna trener Javier Weber. – 2023 rok był dla mnie bardzo udany. I mam nadzieję, że obecny nie będzie gorszy. Chciałbym podziękować wszystkim za głosy. Nie sądziłem, że mam aż tylu fanów tutaj, bo jestem z południa Polski – mówił po odebraniu nagrody.

Warto także wspomnieć, iż tytuł Sponsora Roku otrzymał nasz Sponsor Strategiczny – Indykpol!

Dziękujemy wszystkim Kibicom za oddane głosy!

fot. Gazeta Olsztyńska