Grupa PZU rozpoczyna współpracę z Akademickim Związkiem Sportowym


Z wielką radością możemy przekazać informację, o rozpoczęciu współpracy PZU z Akademickim Związkiem Sportowym – największym sportowym stowarzyszeniem w kraju.

Akademicki Związek Sportowy to największa i najstarsza organizacja studencka w Polsce, która liczy ponad 30 tys. członków i działa w oparciu o blisko 250 klubów. Z każdym rokiem rozwija swoją aktywność zarówno w obszarze sportu powszechnego jak i wyczynowego. Z sekcji sportowych AZS wywodzi się wiele historycznych i współczesnych gwiazd polskiego sportu. Najważniejsze, aktualne osiągnięcie to zdobycie aż dziewięciu z 14 polskich medali igrzysk w Tokio przez sportowców reprezentujących obok barw narodowych barwy AZS.

PZU będzie m.in. wspierał projekty dla dzieci i młodzieży takie jak ogólnopolskie zawody pływackie „Od młodzika do olimpijczyka” czy „Test Coopera dla Wszystkich”, który jest popularną formą sprawdzenia sprawności fizycznej organizowaną w całej Polsce. Współpraca obejmuje także sztandarowe cykle rozgrywek akademickich prowadzonych przez AZS, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. W obszarze sportu wyczynowego, PZU będzie sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski, a także, już od obecnego sezonu drużyny siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn.

Witamy na pokładzie!