Fufu – dziękujemy!


Jeden z najlepiej punktujących i zagrywających zawodników Zielonej Armii w ostatnich dwóch sezonach.  W biało-zielonych barwach rozegrał 64 spotkania, w których zdobył 1085 punktów. 12 razy otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Po dwóch sezonach spędzonych w naszym zespole, Karol Butryn opuszcza stolicę Warmii i Mazur. Fufu – dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!  

Karol Butryn do stolicy Warmii i Mazur trafił z Rzeszowa, gdzie w sezonie 2020/2021 był najlepszym punktującym i atakującym PlusLigi. W swojej karierze reprezentował takie kluby jak: KPS Siedlce, GKS Katowice, Cerrad Enea Czarni Radom i wspomnianą już wcześniej ekipę Asseco Resovii Rzeszów. W barwach Indykpolu AZS Olsztyn, atakujący stał się jedną z najjaśniejszych oraz najskuteczniejszych postaci w zespole, często biorąc na swoje barki ciężar zdobywania punktów w kluczowych akcjach. Razem z drużyną dwukrotnie był blisko awansu do półfinału, a dzięki dobrej grze w pierwszym sezonie (21/22), otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, zdobywając brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów.

Karol Butryn w Indykpolu AZS Olsztyn rozegrał 64 spotkania, w których zdobył 1085 punktów – 891 w ataku, 124 w polu serwisowym oraz 70 w bloku. 12 razy odbierał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu. W sezonie 21/22 zajął 2 miejsce w rankingu zagrywających (ex aequo z TJ DeFalco) oraz 3 w rankingu atakujących (ex aequo z Łukaszem Kaczmarkiem) i punktujących. Rok później był 2 zarówno w rankingu MVP, jak i rankingu zagrywających.  

Po dwóch wspólnych sezonach, przyszedł czas rozstań. Karol Butryn żegna się ze stolicą Warmii i Mazur.

Chciałbym podziękować Karolowi za dwa lata gry w Olsztynie. Między innymi dzięki jego grze, Indykpol AZS Olsztyn był dwukrotnie blisko awansu do półfinału PlusLigi. Karol miał ważną umowę na kolejny sezon, jednak poprosił władze Klubu o możliwość jej rozwiązania. Wyraziliśmy na to zgodę i życzymy reprezentantowi Polski wszystkiego dobrego w dalszej karierze. Godnego następcę Karola ogłosimy do końca czerwca – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

Fufu – dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia!