Drugi sparing ponownie dla rywali


Drugi sparing w Olsztynku pomiędzy ekipami Indykpolu AZS Olsztyn i Trefla Gdańsk, zakończył się 3:1 dla Gdańskich Lwów.

Przypomnijmy, iż w piątkowym sparingu, akademicy z Kortowa musieli uznać wyższość ekipy Trefla, ulegając 1:3. Z powodu niegroźnych urazów, w sobotnim spotkaniu ponownie nie wystąpili Szymon Jakubiszak i Mateusz Janikowski. Trener Marcin Mierzejewski desygnował do gry taki sam skład, jak dzień wcześniej: Jankiewicz, Siwczyk, Majchrzak, Szerszeń, Szymendera, Sapiński, Hawryluk (libero).

Choć początek pierwszej partii należał do gospodarzy, to z każdą kolejną akcją na boisku przeważali gdańszczanie. Podopieczni trenera Igora Juricica dobrze radzili sobie w polu serwisowym oraz wykorzystywali kontry. Efektem tego była ich wygrana 25:17. Podrażnieni olsztynianie od początku drugiego seta ruszyli do ataku. Raz po raz skutecznymi zagrywkami popisywali się Cezary Sapiński oraz Kacper Sienkiewicz. Gra olsztynian wyglądała znacznie lepiej niż w premierowej odsłonie, dzięki czemu ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zasłużenie zwyciężyła 25:16, doprowadzając do wyrównania.

W trzeciej odsłonie ponownie do głosu doszli siatkarze znad Morza. Ekipa Trefla lepiej przyjmowała, co skutkowało większą skutecznością w ataku. Mimo prób odrobienia strat przez ekipę z Kortowa, ten set padł łupem ich rywali – 25:21. I podobnie jak pierwszy mecz między olsztynianami a gdańszczanami, tak i teraz szkoleniowcy obu ekip umówili się na rozegranie czterech setów, niezależnie od wyniku końcowego. W czwartej partii lepsi okazali się siatkarze Trefla, wygrywając 25:18, jak i całe spotkanie 3:1.  

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środę i czwartek wezmą udział w turnieju Copernicus Volleyball Cup w Toruniu. W środowym półfinale, olsztynianie zmierzą się z Aluron CMC Wartą Zawiercie (godz. 16:30). W czwartkowym meczu o 3 bądź 1 miejsce, akademicy powalczą z przegranym/wygranym pary CUK Anioły Toruń – Projekt Warszawa. Transmisje w TVP Sport.