„Dominowaliśmy w każdym elemencie”


– To był zdecydowanie najłatwiejszy przeciwnik z jakim graliśmy w tym sezonie. Staraliśmy się skoncentrować na swojej grze. Dominowaliśmy w każdym siatkarskim elemencie, dlatego przełożyło się to na szybką wygraną – powiedział MVP sobotniego spotkania na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotnie popołudnie odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali przed własną publicznością ekipę BBTS Bielsko-Biała bez straty seta. Dzięki zwycięstwu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur awansowała w ligowej tabeli na 4. miejsce.

Indykpol AZS dokładniej przyjmował (45% pozytywnego przyjęcia przy 34% pozytywnego przyjęcia rywali), był skuteczniejszy na siatce (38 skończonych ataków co dało 67% skuteczności – bielszczanie zdobyli w tym elemencie gry 30 pkt, co przełożyło się na 40% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (6:2) oraz w polu serwisowym (9:1).

Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Karol Butryn (14 pkt.), a u gości Jake Hanes (10 pkt.).

To był zdecydowanie najłatwiejszy przeciwnik z jakim graliśmy w tym sezonie. Staraliśmy się skoncentrować na swojej grze. Dominowaliśmy w każdym siatkarskim elemencie, dlatego przełożyło się to na szybką wygraną – ocenił Karol Butryn na antenie Radia UWM FM. Z MVP spotkania rozmawiał Janusz Siennicki.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!