Dawid Siwczyk na dłużej w Olsztynie!


Środkowy, na którego można liczyć w każdej sytuacji. Specjalista od ciężkich zadań, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Dawid Siwczyk zostaje na kolejny sezon w Indykpolu AZS Olsztyn!

Miniony sezon był dla Dawida Siwczyka powrotem do PlusLigi po roku nieobecności. Podczas swojej kariery, środkowy reprezentował m.in. BKS Visłę Bydgoszcz, Olimpię Sulęcin czy austriacki Union Raiffeisen Waldviertel. W minionym sezonie, zawodnik musiał walczyć o miejsce w wyjściowym składzie z Mateuszem Porębą, Taylorem Averillem i Szymonem Jakubiszakiem. Gdy jednak wchodził na boisko, to pokazywał, że można na niego liczyć w każdej sytuacji – m.in. podczas wygranego spotkania z Ślepskiem Malow Suwałki (3:2 – zawodnik zdobył 14 pkt.). Siwczyk rozegrał 39 setów (co daje występ w 18 spotkaniach), zdobywając 26 punktów.

Dawid Siwczyk to specjalista od ciężkich zadań, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Popularny „Ciężar” zostaje na kolejny sezon w Indykpolu AZS Olsztyn!

Zdecydowałem się pozostać w Indykpolu AZS Olsztyn, ponieważ w tej drużynie są niesamowici ludzie, z którymi uwielbiam grać. Mamy super trenera, a klub jest idealnym miejscem, abym mógł się realizować. Nie można również zapomnieć o kibicach, którzy wspierają nas na każdym kroku. Dlatego nie mogłem nie skorzystać z szansy pozostania w Olsztynie na kolejny sezon – przyznaje Dawid Siwczyk.

Kontrakt środkowego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.