Damian Schulz nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!


Mistrz Świata 2018 oraz dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. W PlusLidze rozegrał 169 spotkań, w których zdobył aż 1971 punktów. Damian Schulz przez najbliższe dwa sezony będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn!

Damian Schulz urodził się 26 lutego 1990 roku w Lęborku. Jego pierwszym zawodowym klubem był Joker Piła (2011-2012). W kolejnych latach reprezentował barwy AZS UWM Poznań (2012-2013) i KPS Siedlce (2013-2014).

Debiut na PlusLigowych parkietach nastąpił w 2014 roku, kiedy to atakujący bronił barw Lotosu Trefla Gdańsk. Wraz z klubem znad Morza, Schulz dwukrotnie wywalczył Puchar Polski (2015, 2018) oraz Superpuchar Polski (2015). Na swoim koncie ma także wicemistrzostwo Polski (2015) i brązowy medal MP (2018).

Po udanym sezonie 2017/2018, podczas którego Schulz zdobył 669 punktów (2. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących), zawodnik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski pod wodzą Vitala Heynena. Debiut w biało-czerwonych barwach był niezwykle udany – Damian Schulz wraz z kolegami z drużyny, wywalczyli tytuł Mistrzów Świata.

W ostatnich dwóch sezonach, mierzący 208 cm zawodnik, był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Teraz czas na zmiany! Damian Schulz będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe dwa lata!

– Wiele czynników miało wpływ na moją decyzję, a głównym jest postać Daniela Castellaniego – mówi Damian Schulz. – W tym momencie jest on jednym z dwóch najlepszych trenerów w PlusLidze. Podpytałem również kilku starszych kolegów, co by zrobili w mojej sytuacji. Powiedzieli mi, iż widzieliby mnie w dwóch miejscach – jednym z nich jest właśnie Indykpol AZS Olsztyn pod wodzą trenera Castellaniego. Jeśli chodzi natomiast o negocjacje, to przebiegły one bardzo szybko i była to jedna z najłatwiejszych decyzji podczas mojej przygody z siatkówką.

Jakie nadzieje na nowy sezon wiąże Damian Schulz? – Przede wszystkim musimy zbudować bardzo dobrą atmosferę w szatni – wyjaśnia nowy atakujący Indykpolu AZS. – To będzie jeden z głównych elementów. Chcemy cieszyć się wspólną grą oraz treningami. Z własnego doświadczenia wiem, że atmosfera w klubie jest bardzo ważna i jeśli jej nie ma, to wyników też nie ma.

O komentarz poprosiliśmy również Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. Damian jest aktualnym Mistrzem Świata i jednym z najlepszych polskich atakujących. Był na liście życzeń trenera Daniela Castellaniego i cieszę się, że udało nam się przekonać Damiana do reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn przez najbliższe dwa sezony – powiedział Tomasz Jankowski.

Damian Schulz w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 7.