„Czułem lekki stres”

Było ciężko wejść mi w mecz, bo na początku czułem lekki stres. Cieszę się, że mogłem pokazać się dłużej na boisku. Myślę, że dobrze się pokazałem. A jeśli chodzi o mecz, to żałujemy, że nie udało nam się dowieźć przewagi w trzecim secie. Co do rewanżu, to przy dobrej zagrywce jesteśmy w stanie powalczyć również w bloku – stwierdził Kacper Sienkiewicz na antenie Radia UWM FM.

W I rundzie fazy play-off, pod uwagę brane są punkty meczowe (3:0 i 3:1 – 3 pkt, 3:2 – 2 pkt, 2:1 – 1 pkt, 1:3 i 0:3 – 0 pkt.). Jastrzębski Węgiel zdobył w Olsztynie 3 punkty, natomiast dorobek Indykpolu AZS to 0 „oczek”. Rewanż już w sobotę, w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 14:45. W przypadku takiej samej liczby punktów, będziemy świadkami tzw. złotego seta do 15 punktów. Wygrany zagra w półfinale, a przegrany o miejsca 5-8.

W środowym spotkaniu, przed dłuższy czas na parkiecie zobaczyliśmy Kacpra Sienkiewicza. Młody zawodnik grup młodzieżowych AZS UWM Olsztyn, w tym sezonie zadebiutował w PlusLidze, choć w poprzednich spotkaniach mogliśmy go zobaczyć tylko w krótkim fragmencie. Co po meczu powiedział Kacper? – Było ciężko wejść mi w mecz, bo na początku czułem lekki stres. Cieszę się, że mogłem pokazać się dłużej na boisku. Myślę, że dobrze się pokazałem. A jeśli chodzi o mecz, to żałujemy, że nie udało nam się dowieźć przewagi w trzecim secie. Co do rewanżu, to przy dobrej zagrywce jesteśmy w stanie powalczyć również w bloku.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!