„Czuję się zawiedziony”


– Ciężko gra się mecze o takie miejsca. Chcieliśmy czuć jednak radość z ostatniego meczu przed własną publicznością. Tak jednak nie było. Nie daliśmy z siebie wszystkiego. Czuję się zawiedziony – powiedział Taylor Averill na antenie Radia UWM FM po ostatnim meczu w sezonie.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się pozytywnie zakończyć sezonu 2022/2023. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli przed własną publicznością ekipie PSG Stali Nysa 0:3. Tym samym ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zakończyła sezon na 8. miejscu.

Patrząc na pomeczowe statystyki, goście byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze z Nysy dokładniej przyjmowali (50% pozytywnego przyjęcia przy 45% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (50% skuteczności przy 35% skuteczności drugiej drużyny), zdobyli więcej punktów blokiem (12:5) oraz byli lepiej dysponowani w polu serwisowym (7:4). Najwięcej punktów w ekipie z Kortowa zdobyli Taylor Averill oraz Jan Król (po 11), a u gości Zouheir El Graoui (14 pkt.)

Ciężko gra się mecze o takie miejsca. Chcieliśmy czuć jednak radość z ostatniego meczu przed własną publicznością. Tak jednak nie było. Nie daliśmy z siebie wszystkiego. Czuję się zawiedziony – powiedział Taylor Averill na antenie Radia UWM FM po ostatnim meczu w sezonie.

Posłuchaj całej rozmowy!