Czas na ostatnie sparingi!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czwartek i piątek rozegrają ostatnie sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi! Akademicy dwukrotnie zmierzą się z Treflem Gdańsk w Cedrach Wielkich.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn pozostał niespełna tydzień, do pierwszego meczu w nowym sezonie PlusLigi. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego rozegrali do tej pory dziewięć spotkań, w których cztery razy zwyciężyli, raz zremisowali i czterokrotnie musieli przełknąć gorycz porażki.

W miniony weekend olsztynianie wzięli udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego, który został rozegrany w Radomiu i Kozienicach. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali (GKS Katowice 1:3 i Cerrad Enea Czarni Radom 0:3), a na zakończenie zmagań pokonali bez straty seta Aluron Virtu CMC Zawiercie.

– Z całą pewnością mogliśmy zagrać lepiej we wszystkich spotkaniach – powiedział Jan Hadrava w audycji AZS na Fali w Radiu UWM FM. – Popełnialiśmy dużo łatwych błędów, co wykorzystywali nasi rywale. Z drugiej strony mamy jeszcze trochę czasu, aby poprawić nasze mankamenty. Pozostało półtora tygodnia do rozpoczęcia sezonu, po drodze rozegramy jeszcze dwa sparingi, więc jestem dobrej myśli.

Czwartkowy i piątkowy sparing z Treflem Gdańsk w Cedrach Wielkich, to dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur ostatnie przetarcie przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Pierwszy mecz został zaplanowany na godzinę 17:30, a drugi rozpocznie się dzień później, o godzinie 16:30. Potem zostanie już tylko odliczanie do inauguracji sezonu w Hali Urania, która odbędzie się w sobotę, 26 października o godzinie 14:45!

– Mierzyliśmy się już tyle razy z Treflem podczas okresu przygotowawczego, że nikt z nas nie będzie zaskoczony taktyką. Chciałbym, abyśmy poprawili błędy z ostatnich spotkań i aby nikomu nie stała się żadna krzywda – zakończył Jan Hadrava.

Początek czwartego spotkania o godzinie 17:30, a piątkowego o 16:30. Z pierwszego sparingu przeprowadzimy bezpośrednią transmisję, która będzie dostępna na fb.com/indykpolazs.