„Cieszy zwycięstwo za trzy punkty”


– Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa za trzy punkty. Było to bardzo ciężkie spotkanie. Dobrze, że wytrzymaliśmy tę końcówkę, bo było naprawdę gorąco – powiedział Bartłomiej Lipiński na antenie Radia UWM FM po wtorkowej wygranej w Katowicach.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali 3:1 GKS Katowice. Po dwóch setach wygranych przez akademików z Kortowa, w trzeciej partii górą byli gospodarze. Czwarta paria padła łupem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, która zasłużenie zdobyła komplet punktów i awansowała na 7. miejsce w ligowej tabeli.

Patrząc w pomeczowe statystyki, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn byli lepszą drużyną w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (51% pozytywnego przyjęcia przy 41% pozytywnego przyjęcia rywali), skuteczniej atakowali (56% skuteczności przy 48% skuteczności gospodarzy), zdobyli więcej punktów blokiem (11:5) oraz zagrywką (10:4). Najwięcej punktów w drużynie akademików zdobył Bartłomiej Lipiński (22 pkt.), a w ekipie GKS Katowice – Jakub Szymański (18 „oczek”).

– Cieszę się bardzo z tego zwycięstwa za trzy punkty. Było to bardzo ciężkie spotkanie. Dobrze, że wytrzymaliśmy tę końcówkę, bo było naprawdę gorąco. Chwilę odpoczniemy i od jutra zaczynamy misję Bielsko! – powiedział Bartłomiej Lipiński na antenie Radia UWM FM po wtorkowej wygranej w Katowicach.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!