„Chcemy zdobyć komplet punktów!”


Cały czas walczymy o play-off i takie mecze jak z Katowicami, a później z Radomiem, Lwowem czy Lubinem, będą spotkaniami „za sześć punktów”. W tych spotkaniach jedyne czego chcemy, to „sześć punktów – mówi Marcin Mierzejewski przed wtorkowym spotkaniem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z Enea Czarnymi Radom.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się w minionym tygodniu odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe ekipie GKS Katowic 2:3. Po pierwszej partii, pewnej wygranej przez olsztynian, w kolejnych setach kibice obserwowali wyrównaną walkę na boisku. Górą ostatecznie byli gospodarze, którzy dopisali do swojego konta w ligowej tabeli dwa punkty. Akademicy wrócili z jednym „oczkiem”, zajmując ósme, ostatnie miejsce premiowane awansem do fazy play-off  (35 pkt.)

Ciężko nazwać „wypadkiem przy pracy”, przegraniem trzech setów w Katowicach. Moglibyśmy tak mówić w sytuacji, gdybyśmy stracili tylko jednego seta. Rywale zagrali o wiele lepiej niż my, ponieważ zaprezentowaliśmy się sporo poniżej oczekiwań. Nie tego się spodziewaliśmy – mówi Marcin Mierzejewski, asystent trenera Indykpolu AZS Olsztyn.

I dodaje: – Cały czas walczymy o play-off i takie mecze jak z Katowicami, a później z Radomiem, Lwowem czy Lubinem, będą spotkaniami „za sześć punktów”. W tych spotkaniach jedyne czego chcemy, to „sześć punktów”

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wciąż ma szansę na awans do fazy play-off. W najbliższy wtorek (5.03), olsztynianie zmierzą się w Hali Urania z Enea Czarnymi Radom. Zawodnicy prowadzeni przez Waldo Kantora zajmują ostatnie, 16 miejsce w ligowej tabeli. Radomianie wciąż jednak wierzą w utrzymanie w PlusLidze – w ostatniej kolejce pokonali 3:1 PSG Stal Nysę.

Ciekawie zapowiadają się dwie, indywidualne rywalizacje: Alan Souza vs. Nikola Meljanac w ataku (412 punktów Alana vs. 343 „oczek” Meljanaca) oraz Kuba Hawryluk vs. Maciej Nowowsiak na pozycji libero (45,3% pozytywnego przyjęcia libero Indykpolu AZS vs. 42,7% pozytywnego przyjęcia jego vis a vis w ekipie z Radomia). Trzon drużyny „Wojskowych” stanowią także: Michał Ostrowski, Wiktor Rajsner czy Rafał Buszek.

Lepszym bilansem bezpośrednich spotkań w historii rozgrywek pod egidą PLS, mogą pochwalić się olsztynianie (13:10). W pierwszej rundzie lepsi okazali się także siatkarze Indykpolu AZS, zwyciężając  3:0 – statuetkę MVP otrzymał Szymon Jakubiszak

Zespół z Radomia jest groźny na tzw. side out i całkiem nieźle gra w ataku. Mamy także świadomość, że grają nierówno – potrafią zaprezentować się dosyć dobrze, a także sporo słabiej. Postaramy się zatem przeczekać ich dobre momenty i cały czas grać na swoim poziomie. Uważam, że to powinno nam wystarczyć – zauważa Marcin Mierzejewski.

Początek spotkania w Hali Urania o godz. 18:20 Bilet normalny w cenie 40 złotych, a bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży (do 26 roku życia) w cenie 25 złotych. Wejściówki dostępne wyłącznie online na bilety.indykpolazs.pl

Partner Meczu –