„Chcemy z godnością zakończyć sezon”


Jeśli chodzi o ostatnie mecze w tym sezonie, to chcemy z godnością zakończyć ten sezon. Pamiętamy, jak to wyglądało w zeszłym rok – będziemy chcieli poprawić to wrażenie. Mam nadzieję, że podejdziemy spokojnie do tego meczu. Jeśli będziemy „bawić się” siatkówką, to damy fajne „show” i zakończymy sezon na 7 miejscu – stwierdził Mateusz Nykiel po odpadnięciu z walki o medale PlusLigi.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odpadli z rywalizacji o medale PlusLigi. W I rundzie fazy play-off, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dwukrotnie uległa ekipie Jastrzębskiego Węgla (0:3 w Uranii i 1:3 na wyjeździe). Zawodnikom prowadzonym przez Javiera Webera pozostaje rywalizacja o 7 miejsce z PSG Stalą Nysa. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Hali Urania w czwartek, 18.04 (godzina do ustalenia). Rewanż na wyjeździe w niedzielę 21.04/poniedziałek 22.04.

Co po sobotnim starciu w Jastrzębiu-Zdroju powiedział Mateusz Nykiel? – Ten mecz można podzielić na dwie części. W pierwszym secie wywarliśmy presję na naszym rywalu swoją zagrywką. Graliśmy to, co chcieliśmy – „przycisnęliśmy” przeciwnika, a także wykorzystaliśmy ich błędy. Dzięki temu udało nam się „dociągnąć” wynik do końca. W drugiej partii to Jastrzębianie wywarli na nas presję w polu serwisowym, dobrze przyjmowali. Jeśli chodzi o ostatnie mecze w tym sezonie, to chcemy z godnością zakończyć ten sezon. Pamiętamy, jak to wyglądało w zeszłym rok – będziemy chcieli poprawić to wrażenie. Mam nadzieję, że podejdziemy spokojnie do tego meczu. Jeśli będziemy „bawić się” siatkówką, to damy fajne „show” i zakończymy sezon na 7 miejscu.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!