„Chcemy wygrywać kolejne spotkania”


Staramy się grać tak, jak będziemy grać w play-off. Chcemy wygrywać kolejne spotkania, bo to buduje drużynę. Naszym dużym atutem jest zagrywka i stać nas na jeszcze lepszy serwis – powiedział po meczu Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli 18 zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pewnie pokonali na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:0. Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Indykpolu AZS dokładniej przyjmowali (44% pozytywnego przyjęcia przy 38% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (44 pkt co przełożyło się na 59% skuteczności – rywale zdobyli 36 pkt w ataku, co dało 58% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (6:1) oraz lepiej sprawowali się w polu serwisowym (10:3). Najwięcej punktów w ekipie gości zdobył Karol Butryn – 21.

Staramy się grać tak, jak będziemy grać w play-off. Chcemy wygrywać kolejne spotkania, bo to buduje drużynę. Z drugiej strony, w naszej ekipie panuje bardzo dobra atmosfera i nawet jedna przegrana, nie złamałaby tej ekipy. Naszym dużym atutem jest zagrywka i stać nas na jeszcze lepszy serwis – powiedział po meczu Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!