Cel – zwycięstwo w Katowicach


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę rozegrają ostatnie, wyjazdowe spotkanie w fazie zasadniczej. Rywalem akademików z Kortowa będzie GKS Katowice. Początek sobotniego meczu o godzinie 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn pozostały do rozegrania tylko 2 spotkania w fazie zasadniczej. W sobotę, 27 lutego, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się na wyjeździe z GKS Katowice. Na zakończenie fazy zasadniczej, olsztynianie podejmą w Hali Urania drużynę Asseco Resovii Rzeszów (poniedziałek, 8 marca). W ligowej tabeli, akademicy z Kortowa zajmują 8 pozycję, z dorobkiem 31 punktów.

14 – tyle dni mieli na przygotowania do kolejnego spotkania siatkarze z Kortowa. Olsztynianie ostatni ligowy mecz rozegrali bowiem w sobotę, 13 lutego, ulegając w Hali Urania drużynie PGE Skry Bełchatów 0:3. Jak zatem wyglądały ostatnie dwa tygodnie w ekipie z Olsztyna?

Było to co najmniej bardzo dziwne, że gramy na dwóch krańcach Polski w odstępie dwóch dni (Gdańsk i Nysa – przy. red.), a później mamy dwa tygodnie przerwy od meczu – przyznaje Jędrzej Gruszczyński, libero akademików. – Trochę nas to zdezorientowało, gdyż można to było inaczej rozłożyć. Taka jest jednak specyfika tegorocznego sezonu, który stoi pod znakiem pandemii. Z drugiej strony, mieliśmy jednak czas na spokojny i cięższy trening na siłowni oraz w hali. Dołożyliśmy siłę, dynamikę i przygotowywaliśmy się taktycznie do najbliższego starcia.

Dokładnie o godzinie 6:00 w piątek, siatkarze wyruszyli z Olsztyna do Katowic, gdzie w sobotę czeka ich pojedynek z GKS (godz. 14:45). Obie drużyny spotkały się ze sobą kilkanaście dni wcześniej – w środę, 10 lutego, w Hali Urania lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 3:1. Po pierwszej partii, wygranej przez gospodarzy, w drugiej górą byli goście. Kolejne sety należały już do akademików z Kortowa, którzy zdobyli komplet punktów.

W ligowej tabeli, zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego zajmują 8 pozycję, z dorobkiem 31 punktów. Podopieczni trenera Grzegorza Słabego znajdują się na 10 miejscu, gromadząc na swoim koncie 29 punktów. Do walki o play-off włączył się także zespół Ślepska Malow Suwałki, który awansował na  9 lokatę, z 30 punktami. Każdej drużynie pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania. Oprócz sobotniego rewanżu, Indykpol AZS zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów, a GKS z Cerradem Enea Czarnymi Radom. Ekipa z Suwałk podejmie natomiast MKS Będzin i Stal Nysę.

Zdajemy sobie sprawę, że sobotnia porażka może przekreślić nasze szanse na play-off – przyznaje Gruszczyński. – Dlatego uważam, że mecz z GKS Katowice jest dla nas najważniejszy. Wygrywając, nałożymy presję na zespół z Suwałk, który teoretycznie ma najłatwiejszych rywali do zakończenia fazy zasadniczej.

I dodaje: – W sobotę najważniejszą rzeczą będzie zaprezentowanie swojej siatkówki. Nie możemy bać się tego, o co gramy, tylko walczyć o każdą piłkę. Zapowiada się ciekawe starcie, w którym wygra lepszy zespół – mam nadzieję, że będziemy to my!

Początek sobotniego spotkania w Katowicach o godzinie 14:45. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.