Cel? Przełamanie!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałek powrócą do Iławy. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, zmierzą się z GKS Katowice. Początek spotkania o godz. 17:30 – ostatnie bilety wciąż są dostępne!

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, sobotnia porażka na rzeszowskim Podpromiu była trzecią w tym sezonie. W każdej z trzech partii od samego początku na boisku przeważał zespół Asseco Resovii Rzeszów, zasłużenie zdobywając komplet punktów. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur miała problemy w przyjęciu, nie była skuteczna w ataku, a serwis również nie był tego dnia mocną stroną akademików. Z dorobkiem 8 punktów, akademicy z Kortowa spadli w ligowej tabeli na 10 miejsce.

Jakie przemyślenia po tym meczu miał Jakub Majchrzak, środkowy olsztynian? – Z całą pewnością ten mecz nam nie wyszedł. Choć długo starałem się o nim nie myśleć, to temat powracał podczas rozmów ze sztabem szkoleniowym. Analizujemy nasze błędy i będziemy chcieli je poprawić. Choć mieliśmy dużo kontrataków, to robiliśmy sporo błędów – przyznaje środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Szansą na przełamanie będzie poniedziałkowe starcie w Iławie z GKS Katowice (godz. 17:30). Zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Słabego, nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Siatkarze GKS w siedmiu spotkaniach nie wygrali ani razu. Jedyny punkt, jaki zdobyli katowiczanie, to porażka po tie-breaku z Aluron CMC Wartą Zawiercie. W ligowej tabeli GKS zajmuje przedostatnie, 15 miejsce.

Kto stanowi o sile ekipy z Katowic? Ciekawie zapowiada się pojedynek atakujących – Alan Souza (112 pkt.) kontra Jakub Jarosz (66 pkt.). O sile przyjęcia stanowią Lukas Vasina oraz Marcin Waliński. Na środku siatki trzeba uważać na Bartłomieja Krulickiego i Sebastiana Adamczyka. Dystrybucją piłek zajmuje się Piotr Fenoszyn i Łukasz Kozub, a o linię przyjęcia oraz obrony dba Bartosz Mariański.

Dla obu drużyn będzie to pierwsze starcie w tym sezonie. Bilans bezpośrednich pojedynków w historii rozgrywek pod egidą PLS, przeważa na korzyść siatkarzy Indykpolu AZS – 10:6. Ostatnie cztery spotkania zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa – jak będzie tym razem?

Jeśli przy dobrej zagrywce będziemy mieć szansę na kontrze, to musimy je wykorzystywać, a nie robić błędy. Ważna będzie również gra w systemie blok-obrona. Jeśli chodzi o najbliższy terminarz, to niewątpliwie nam on sprzyja. Na początku sezonu graliśmy z zespołami z tzw. „topki”. Teraz powinno być nam „łatwiej”, lecz do każdego meczu podchodzimy tak samo – chcemy go wygrać! – kończy Jakub Majchrzak.

Kto zdobędzie więcej punktów na środku – Szymon Jakubiszak czy Bartłomiej Krulicki? Czy Alan Souza będzie skuteczniejszy na prawym skrzydle niż Jakub Jarosz? Czy Kuba Hawryluk będzie dokładniej przyjmował niż Bartosz Mariański? Kto zdobędzie więcej punktów na przyjęciu – Nicolas Szerszeń czy Marcin Waliński? Czy akademicy kolejny raz zwycięża w tym sezonie?

Spotkajmy się w Iławie w poniedziałek, 27 listopada o godz. 17:30. Bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe) dostępne wyłącznie online na stronie indykpolazs.pl/bilety.

Partner meczu –