„Byliśmy zespołem”


Ta nagroda jest dla całej drużyny, ponieważ każdy z nas zagrał dobre spotkanie. Byliśmy zespołem i to bylo najważniejsze – powiedział Joshua Tuanigapo wtorkowym zwycięstwie w Hali Urania, na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli kolejne, bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o fazę play-off. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali przed własną publicznością ekipę Enea Czarnych Radom 3:1. Po pierwszym secie wygranym przez gości, w kolejnych partiach lepszą grę prezentowali olsztynianie, którzy pewnie zdobyli komplet punktów. Statuetkę MVP otrzymał Joshua Tuaniga.

Patrząc w pomeczowe statystyki, również zobaczymy dominację gospodarzy. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (71% pozytywnego przyjęcia przy 45% pozytywnego przyjęcia gości), byli skuteczniejsi w ataku (55% skuteczności przy 46% skuteczności rywali), zdobyli więcej punktów w bloku (8:3) oraz w polu serwisowym (6:3).

Najwięcej „oczek” dla Indykpolu AZS zdobył Manuel Armoa (17 pkt.), a dla Enea Czarnych – Nikola Meljanac (25 pkt).

Ta nagroda jest dla całej drużyny, ponieważ każdy z nas zagrał dobre spotkanie. Szymon Jakubiszak zdobył wiele punktów w ataku, a Manuel Armoa dysponował dobrym serwisem. Jakub Majchrzak zagrał po raz pierwszy całe spotkanie i również wypadł dobrze. Byliśmy zespołem i to bylo najważniejsze – powiedział Joshua Tuaniga po wtorkowym zwycięstwie w Hali Urania, na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!