„Była to bardzo ważna wygrana”


Była to dla nas ważna wygrana, chcieliśmy zdobyć trzy punkty i to zrobiliśmy. Z optymizmem patrzymy w przyszłość – stwierdził Mortiz Karlitzekna antenie Radia UWM FM po piątkowej wygranej w Iławie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie w każdym secie. Prym na siatce wiedli Karlitzek (19 pkt.) oraz Butryn (13 pkt.). W grze zawodników prowadzonych przez Javiera Webera było widać spokój, opanowanie oraz pewność siebie, których zabrakło w ostatnich trzech spotkaniach. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pewnie wygrała 3:0 (25:17,25:22 i 25:17), co dało 15 w tym sezonie wygraną dla siatkarzy z Olsztyna.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie lepiej prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Indykpolu AZS lepiej sprawowali się w ataku (39 pkt. w ataku co daje 54% skuteczności przy 28 pkt. w ataku rywali, co przełożyło się na 37% skuteczności), dokładniej przyjmowali (47% pozytywnego przyjęcia przy 27% pozytywnego przyjęcia drugiej ekipy), zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (6:3) oraz w bloku (10:5).

– Była to dla nas ważna wygrana, chcieliśmy zdobyć trzy punkty i to zrobiliśmy. Zwłaszcza po ostatnich spotkaniach, które nie ułożył się po naszej myśli. Dobrze prezentowaliśmy się w tzw. side-out, wykonaliśmy krok do przodu. Z optymizmem patrzymy w przyszłość – stwierdził Moritz Karlitzek na antenie Radia UWM FM po piątkowej wygranej w Iławie, dla którego była to pierwsza statuetka MVP w tym sezonie.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!