Apartamenty Omega w Olsztynie nie tylko dla siatkarzy


Inwestowanie w nieruchomości to jeden ze sposobów na pomnożenie kapitału i uzyskiwanie stałych dochodów. Często poleca się je sportowcom, którzy chcą zabezpieczyć swoją przyszłość po zakończeniu kariery. Ze względu na doskonałą lokalizację i wysoki standard zyskowną inwestycją  mogą być apartamenty Omega w Olsztynie.

Zawód sportowca należy do najpiękniejszych. Zawodnik robi to, co kocha, czyli ćwiczy, rywalizuje z innymi, i jeszcze otrzymuje za to wynagrodzenie. Pasja jest jednocześnie jego pracą. Jednak kariera atlety, zwłaszcza ta na najwyższym poziomie, trwa relatywnie krótko. Dlatego jeszcze będąc na topie, musi on zatroszczyć się o swoją finansową przyszłość. Wielu sportowców decyduje się zainwestować w nieruchomości. Za takim wyborem przemawia kilka czynników.

Inwestowanie w nieruchomości jako zabezpieczenie przyszłości

Przede wszystkim mieszkania czy apartamenty w dłuższej perspektywie niemal zawsze przynoszą zyski. Mało tego, osiągana stopa zwrotu przewyższa inflację. Zatem inwestowanie w apartamenty pozwala nie tylko ochronić majątek przed utratą wartości, ale też realnie go pomnożyć.

Co prawda po drodze zdarzają się spadki cen, ale – jak pokazują dane Banku Rozrachunków Międzynarodowych dla 15 krajów za lata 1975-2021 – w średnim i dłuższym horyzoncie prawdopodobieństwo wypracowania dodatniej stopy zwrotu jest bardzo duże. Wynosi bowiem 72 proc. A jeśli lokal jest wynajmowany, to szanse na osiągnięcie realnego zysku z nieruchomości w ciągu 10 lat rośnie do 94 proc.

Dla inwestycji obliczonej na 15 lat zarobek jest praktycznie pewny i to przy założeniu jedynie 2-proc. rentowności z najmu. W Polsce ten wskaźnik jest zdecydowanie wyższy i obecnie wynosi średnio 6-7 proc.

Oczywiście zysk z inwestowania w nieruchomości zależy od wielu zmiennych. Najważniejszym jest odpowiedni wybór lokalu i zaadresowanie oferty do właściwej grupy docelowej. Chodzi o to, żeby mieszkanie nie stało puste i zawsze był na nie popyt ze strony najemców.

Apartamenty Omega w Olsztynie i ich wyjątkowość

W kontekście dobrym wyborem może być zakup nieruchomości w powstającym właśnie kompleksie Apartamenty Omega w Olsztynie. Projekt, na który składają się dwa trzykondygnacyjne budynki, powstaje nieopodal jeziora Ukiel.

Okolica z jednej strony pozwala na aktywny wypoczynek (las, ścieżki pieszo-rowerowe, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska ze sztuczną nawierzchnią, plac zabaw), z drugiej umożliwia ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku. Z tego względu lokalizacja świetnie nadaje się na weekendowe wypady oraz wielodniowe urlopy. Olsztyn ma dobre połączenia drogowe zarówno z Gdańskiem (160 km), jak i Warszawą (220 km). Natomiast bliskość infrastruktury miejskiej sprawia, że można tu również osiąść na stałe.

W ramach kompleksu Apartamenty Omega w Olsztynie powstanie 157 nowoczesnych nieruchomości o powierzchni 25-63 mkw. Na życzenie nabywców istnieje możliwość łączenia lokali w jeszcze większe apartamenty oraz ich wykończenia i wyposażenia w dwóch standardach.

Do każdego lokalu jest przypisany taras (7-35 mkw.) bądź ogródek (13-56 mkw.). Wewnątrz obiektu znajdą się też inne udogodnienia: basen z jacuzzi, siłownia, sauna, spa. Płatną opcją pozostaje miejsce parkingowe lub w garażu podziemnym.

Wykonawca kładzie nacisk na niskie koszty eksploatacyjne kompleksu. Dlatego wyposaży go w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. Mocną stroną będzie też ponadczasowa architektura.

Dogodne warunki finansowe

Inwestycja ma być gotowa na początku 2024 r. Jednak już dziś warto składać rezerwacje, ponieważ daje to gwarancję stałej ceny, która zaczyna się już od 365 tys. zł. W dobie szalejącej inflacji może się ona za jakiś czas zmienić.

Istnieją różne formy rozliczenia transakcji. W razie potrzeby deweloper nieodpłatnie pomaga w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Ze względu na status prawny przedsięwzięcia nabywca może odzyskać podatek VAT doliczany do ceny netto. Inwestor zainteresowany uzyskiwaniem dochodów z najmu apartamentów nad jeziorem Ukiel nie musi zajmować się tym samodzielnie. Obsługę klientów (rezerwacje, sprzątanie, recepcję) może powierzyć sąsiedniemu hotelowi Omega.

Solidny inwestor generalny

Najważniejszym inwestorem przedsięwzięcia jest jeden z głównych sponsorów naszego Klubu – firma Inter Parts oraz należący do niej klub Mazury Golf & Country Club.

Spółka wspiera nas już trzeci sezon. Przez ten czas przeprowadziliśmy wspólnie wiele udanych akcji, w tym akademię golfa dla siatkarzy.

Na polu golfowym w Naterkach gościliśmy również przy okazji podsumowań sezonu. Ponadto nasi siatkarze wielokrotnie korzystali z uroków tamtejszego hotelu.

Wierzymy, że inwestycja w Apartamenty Omega w Olsztynie będzie równie udana i przyniesie wiele profitów tak jak nasza współpraca z Inter Parts.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat inwestycji  Apartamenty Omega prosimy o kontakt:

Biuro Sprzedaży Dewelopera NEWHOME NIERUCHOMOŚCI

ul. Dąbrowszczaków 21 lokal 420,10-542 Olsztyn.

Telefon: 600 91 92 93

http://www.apartamentyomega.pl