Zwycięstwo w pierwszym sparingu!

W pierwszym spotkaniu sparingowym, rozgrywanym w Rypinie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Trefla Gdańsk 4:1.

Pierwszy set sparingu w Rypinie należał do olsztynian. Raz po raz punkty zdobywała młoda siła Indykpolu AZS – Remigiusz Kapica i Mateusz Poręba. Po stronie ekipy z Gdańska, skuteczni byli Mateusz Janikowski i Pablo Crer. Choć w początkowej fazie seta, to akademicy przeważali na boisku (3:1, 7:5), to kolejne fragmenty premierowej partii były wyrównane. Dopiero gdy błąd w ataku popełnili siatkarze Trefla, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wyszła na prowadzenie 16:15. Od tego momentu to podopieczni trenera Paolo Montagnaniego przeważali na parkiecie, zwyciężając 25:21.

Od początku drugiej partii to przyjezdni wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Po udanym zbyciu Crera, Trefl prowadził 4:1. Siatkarze Indykpolu AZS próbowali odrabiać straty (ataki Żalińskiego i Kapicy), lecz po uderzeniu Bartosza Filipiaka, to drużyna Trefla utrzymywała trzy „oczka” przewagi (7:4). Zawodnicy prowadzeni przez Michała Winiarskiego nadawali rytm gry na parkiecie, a gdy punkt zdobył Szymon Jakubiszak, było 16:11 dla ekipy znad Morza. Cień nadziei wśród akademików pojawił się, gdy kontry wykorzystali Poręba i Żaliński (16:17). Przyjezdni nie dali sobie wydrzeć prowadzenia, wygrywając drugą odsłonę 25:20.

Początek trzeciej odsłony piątkowego sparingu ponownie należał do gdańszczan. Zawodnicy prowadzeni przez Michała Winiarskiego wypracowali 3 punkty przewagi (8:5). Z każdą kolejną akcją, na parkiecie zaczęli przeważać akademicy. Bardzo dobrze na siatce radził sobie Dawid Sokołowski, a po kolejnym skutecznym ataku, olsztynianie prowadzili 16:13. Zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur nie dali sobie wydrzeć przewagi, zwyciężając 25:22.

Podrażnieni siatkarze Trefla, od pierwszych piłek kolejnej partii, ruszyli do ataku. Gdy kolejny punkt zdobył Janikowski, gdańszczanie prowadzili 8:5. Olsztynianie tanio skóry nie sprzedali i po bloku dwójki Pietraszko-Żaliński, na tablicy wyników widniał remis, a po chwili objęli oni prowadzenie (9:8). Dzięki dobrej grze m.in. Wojtka Żalińskiego, Zielona Armia pewnie przewodziła na parkiecie (15:11). Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie dali sobie wydrzeć przewagi, zwyciężając 25:22.

Obie drużyny postanowiły rozegrać jeszcze jednego seta, do 15 punktów. W drużynie Indykpolu AZS od pierwszej piłki na boisku pojawili się m.in. Jakub Zabłocki, Oliwier Kubacki, Wiktor Janiszewski, Tomasz Kowalski, Mateusz Mika czy Wojciech Sobala. Akademicy z Kortowa zwyciężyli 15:13.

Drugi sparing odbędzie się w tym samym miejscu w sobotę, 21 września o godzinie 12:00. Bezpośrednia transmisja na fb.com/indykpolazs

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 4:1 (25:21,20:25,25:21,25,22,15:13)

Indykpol AZS: Woicki (1), Żaliński (13), Sokołowski (14), Pietraszko (16), Poręba (11), Kapica (17), Żurek (libero) oraz Kowalski (1), Mika, Janiszewski (1), Kubacki (3), Sobala (2), Zabłocki

Trefl: Filipiak (12), Jakubiszak (6), Janikowski (14), Mordyl (9), Crer (17), Olenderek (libero) oraz Kozub (2), Janusz, Sasak, Urbanowicz (4), Halaba (13)