Zwycięski półfinał w Gostycynie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali 3:0 niemiecki Netzhoppers KW, w półfinale Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej „4 Puchary” w Gostycynie.

Trener Paolo Montagnani w sobotnim sparingu miał już do dyspozycji Jana Hadrave i Robberta Andringę, którzy w czwartkowe popołudnie przyjechali do Olsztyna. I to właśnie m.in. na nich włoski szkoleniowiec postawił od początku meczu z niemieckim zespołem Netzhoppers KW. Wyjściowy skład uzupełnili Paweł Woicki, Paweł Pietraszko, Mateusz Poręba, Wojtek Żalinski oraz Michał Żurek.

Sobotni półfinał lepiej rozpoczęli akademicy – po udanym ataku Andringi, Indykpol AZS prowadził 4:2. Taki stan nie trwał zbyt długo, bowiem zespół z Niemiec w mgnieniu oka doprowadził do wyrównania (4:4). Obie drużyny walczyły punkt za punkt, lecz z czasem akademicy ponownie przejęli inicjatywę. Gdy pojedynczym blokiem popisał się Hadrava, olsztynianie mieli dwa punkty przewagi (9:7), a gdy takim samym elementem zapunktowała para Hadrava-Poręba – 14:11. I gdy wydawało się, że emocji w tej partii już nie będzie, to uporczywa walka Netzhoppers, doprowadziła do wyrównania i ciekawej końcówki (23:23). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur 28:26.

Drugą odsłonę meczu ponownie lepiej rozpoczęli olsztynianie. Dwa asy serwisowe Pawła Pietraszko, pozwoliły Indykpolowi AZS objąć prowadzenie 3:1. Z dobrej strony w ofensywie pokazywali się Andringa i Hadrava, dzięki czemu akademicy utrzymywali przewagę. Gdy czeski atakujący zablokował rywala, akademicy prowadzili 9:5. Choć rywale olsztynian próbowali nawiązać walkę, to dobrze dysponowani na siatce olsztynianie, nie dali im żadnych szans. Dzięki „ścianie” postawionej przez Andringę, AZS prowadził 14:7, a cały set zakończył się wygraną 25:16.

Początek trzeciego seta tym razem należał do gości z Niemiec. Gdy popisali się oni asem serwisowym, prowadzili 3:1. Siatkarze Netzhoppers KW przewodzili grze i po ich kolejnym udanym ataku, byli o trzy „oczka” z przodu (7:4). Straty w ekipie z Olsztyna starali się niwelować m.in. Poręba oraz Żaliński. Dopiero skuteczne zagrywki młodego środkowego i wykorzystanie kontrataków, pozwoliło akademikom zbliżyć się na jeden punkt (13:14), a kilka chwil później objąć prowadzenie 17:16. Siatkarze Indykpolu AZS nie oddali już prowadzenia, zwyciężając 25:23 i w całym spotkaniu 3:0.

Finał turnieju w Gostycynie odbędzie się w niedziele, 29 września o godzinie 14:30. Rywalem akademików będzie zwycięzca meczu BKS Visła Bydgoszcz – Trefl Gdańsk. Bezpośrednia transmisja na stronie Gminy Gostycyn – www.gostycyn.pl.

Indykpol AZS Olsztyn – Netzhoppers KW 3:0 (28:26,25:16,25:23)

Indykpol AZS: Woicki, Pietraszko, Poręba, Żaliński, Andringa, Hadrava, Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica, Sokołowski