Znamy terminarz PreZero Grand Prix PLS


W I rundzie PreZero Grand Prix PLS w Krakowie, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Turniej odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia 2022 roku.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn będą bronić tytułu Mistrza PreZero Grand Prix PLS, wywalczonego rok temu w Krakowie. Przypomnijmy – akademicy z Kortowa zanotowali porażkę na samym początku zmagań, a potem do finału szli „jak burza”, wygrywając mecz za meczem (6 spotkań). MVP rozgrywek został Mateusz Poręba.

Tegoroczna edycja PreZero Grand Prix PLS również odbędzie się w Krakowie. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Co ciekawe, obie ekipy spotkały się na piasku rok temu – lepsza okazał się ekipa z Olsztyna, zwyciężając 2:1. Na zwycięzcę czwartkowego starcia (11.08 o godz. 14:00), czekać będzie wygrany rywalizacji BBTS Bielsko-Biała vs. Asseco Resovia Rzeszów. Przegrani tych spotkań przejdą na drugą stronę drabinki i powalczą o pozostanie w turnieju (dwie porażki eliminują drużynę z gry).

Wstęp na boiska Kompleksu Sportowego Wanda w Krakowie będzie bezpłatny. Transmisje na sportowych antenach Polsatu.