Zmiany w planie sparingów


Dynamicznie zmieniająca się sytuacja, spowodowała zmiany w planie sparingowym Zielonej Armii. Zobacz z kim, gdzie i kiedy zmierzą się akademicy w okresie przygotowawczym.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pierwsze spotkania kontrolne mieli rozegrać już w najbliższy weekend (14-15 sierpnia). Rywalem akademików miał być zespół Trefla Gdańsk. Z powodów zdrowotnych w ekipie Trefla, mecze towarzyskie zostały odwołane. Mimo usilnych starań, drużynie z Kortowa nie udało się znaleźć zastępstwa. Drużynie Trefla życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz treningów.

Pierwszy mecz sparingowy odbędzie się zatem w sobotę, 22 sierpnia w Suwałkach. Indykpol AZS Olsztyn weźmie udział w XI Memoriale Józefa Gajewskiego. W sobotę, akadmemicy zmierzą się z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa (godz. 17:30), a dzień później z Treflem Gdańsk (godz. 17:30). Oba spotkania, jak i cały turniej, będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

W kolejny weekend, a więc 28-29 sierpnia, akademicy z Kortowa zmierzą się z ekipą Ślepska Malow Suwałki. Pierwsze spotkanie, zaplanowane 28 sierpnia w Olsztynie, odbędzie się bez udziału publiczności. Kibiców zapraszamy dzień później do Iławy (sobota 29.08, godz. 15:00), gdzie organizatorzy udostępnią 299 miejsc w Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Niepodległości 11 B). Bilety w cenie 10 złotych, można nabyć wyłącznie drogą elektroniczną -> https://www.ticketmaster.pl/event/19243

Ostatni weekend przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi (4-5 września), upłynie akademikom pod znakiem dwumeczu z Cuprum Lubin. Miejsce rozegrania sparingów pozostaje do ustalenia.