Zmiany kadrowe w Indykpolu AZS


Znamy już pierwsze zmiany kadrowe w Indykpolu AZS Olsztyn przed kolejnym sezonem PlusLigi. Z drużyną żegnają się: Damian Schulz, Wojciech Żaliński, Przemysław Stępień, Ruben Schott, Dima Teryomenko, Javier Concepcion, Remigiusz Kapica, Dawid Woch oraz Kamil Droszyński.

Wojciech Żaliński w Olsztynie spędził 2 sezony i był ważnym ogniwem zespołu. Przyjmujący Indykpolu AZS w biało-zielonych barwach wystąpił w 51 spotkaniach, w których zdobył 644 punktów. Żaliński także 5 razy otrzymał statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika danego spotkania.  

Damian Schulz w minionym sezonie zdobył najwięcej punktów w całym zespole. Atakujący akademików w 28 spotkaniach zdobył 365 punktów. Schulz otrzymał także 4 statuetki MVP.

Dla Przemysława Stępnia był to powrót w rodzinne strony. Pochodzący z Iławy zawodnik drużyny z Kortowa, wrócił na Warmię i Mazury. Choć sezon zaczynał jako drugi rozgrywający, to po pierwszych kolejkach przekonał do siebie trenera, do końca sezonu pozostając „jedynką” na rozegraniu.

Ruben Schott stanowił o sile defensywnej zespołu. Schott zwyciężył w klasyfikacji przyjmujących PlusLigi, z dokładnością 59,73 %.  W 28 spotkaniach zdobył 265 punktów, zdobywając jedną statuetkę MVP.

Dima Teryomenko był najlepszym blokującym Indykpolu AZS. Ukraiński środowy w tym elemencie zdobył 38 punktów (w sumie zdobył 184 punkty). Dima Teryomenko opuszcza szeregi naszego zespołu, aby przyszły sezon spędzić we francuskim Tours.

Dla Javiera Concepciona był to pierwszy sezon nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Kubański środkowy wystąpił w 18 spotkaniach, zdobywając 177 punktów. Został także nagrodzony statuetką MVP. Po roku spędzonym w Olsztynie, Javier opuszcza stolicę Warmii i Mazur, aby kontynuować karierę we francuskim Stade Poitevin Poitiers.

Remigiusz Kapica w zespole z Olsztyna spędził dwa sezony, podczas których zadebiutował na parkietach PlusLigi. Choć był drugim atakującym, to jego zmiany wielokrotnie pomagały zespołowi. W 35 rozegranych spotkaniach, zdobył 160 punktów.

Dla Dawida Wocha był to pierwszy sezon spędzony w stolicy Warmii i Mazur.  W 16 spotkaniach zdobył 36 punktów.

Z zespołem żegna się również Kamil Droszyński. Przypomnijmy, że rozgrywający w połowie sezonu został wypożyczony do niemieckiego Netzhoppers KW.  Nikodem Wolański do zespołu dołączył pod koniec stycznia. Pierwszą część sezonu spędził w estońskim Saaremaa VK. Jego zmiany wielokrotnie dawały świeżość w olsztyńskim zespole.

Nie jest znana przyszłość Jakuba Czerwińskiego, który pomimo ważnego kontraktu z olsztyńskim zespołem, może zostać wypożyczony.

W imieniu władz Klubu chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom za reprezentowanie barw Indykpolu AZS Olsztyn. Życzę powodzenia w kolejnych etapach siatkarskiej kariery – powiedział Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.