Zielona Armia zagra w Pucharze Polski!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pierwszą rundę fazy zasadniczej PlusLigi zakończyli na 6. miejscu. To oznacza, że Zielona Armia po dwóch latach przerwy, wystąpi w rozgrywkach Pucharu Polski!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi zakończyli z bilansem 7 zwycięstw i 6 porażek. Z dorobkiem 19 punktów, Zielona Armia zajmuje obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli. Mimo, iż nie wszystkie drużyny są na półmetku rozgrywek, już teraz wiadomo, że żadna z pozostałych ekip, nie będzie miała lepszego bilansu niż akademicy z Kortowa. Tym samym ekipa ze stolicy Warmii i Mazur znajdzie się wśród sześciu najlepszych ekip, które zagrają w rozgrywkach Pucharu Polski! 

Oprócz siatkarzy Indykpolu AZS, stawkę uzupełnią również: drużyny z miejsc 1-5 PlusLigi (tj. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk). Do ćwierćfinału awansowały dwa zespoły z niższy lig – Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz BBTS Bielsko-Biała z KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. W wielki finale Pucharu KRISPOL 1. Ligi, lepsi okazali się siatkarze z Bielska-Białej, którzy dwukrotnie pokonali swojego rywala – 3:1 oraz 3:2. 

Spotkania 1/4 Finału Pucharu Polski, zostały zaplanowane na 15 stycznia 2020 roku. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, drużyny z miejsc 1-4 po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi są rozstawione i to do nich, „dolosowywani” będą kolejni rywale. Gospodarzami będą drużyny, które zajmują wyższe miejsce w tabeli bądź zespoły z KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn – tym samym akademicy na pewno swój mecz rozegrają na wyjeździe. Losowanie par 1/4 Finału Pucharu Polski już wkrótce!

W tym momencie władze Polskiej Ligi Siatkówki nie ujawniły jeszcze, w którym mieście odbędzie się marcowy wielki finał Pucharu Polski (14-15 marca), z udziałem czterech zwycięzców styczniowych ćwierćfinałów. – Mogę na razie potwierdzić, że tym razem nie będziemy grać jak w ostatnich latach we Wrocławiu. Myślę, że kibice będą zadowoleni z nowej lokalizacji – zdradza Paweł Zagumny, Prezes PLS.