Zielona Armia zagra w Letniej Lidze PLS!


16 drużyn męskich, 4 grupy, 3 weekend rywalizacji na piasku. Tak wygląda nowatorski pomysł Polskiej Ligi Siatkówki – już wkrtóce inauguracja Letniej Ligi PLS, w której nie mogło zabraknąć Indykpolu AZS Olsztyn!

Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki to nowy projekt PLS S.A, który ma wynagrodzić kibicom, mediom czy sponsorom, przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. Rywalizacja z zamkniętych hal, zostanie przeniesiona na otwartą przestrzeń, czyli gorące, piaczyste boiska. 

W męskiej Letniej Lidze, weźmie udział 14 zespołów, które brały udział w rozgrywkach PlusLigi 2019/2020 oraz 2 drużyny, które walczyły w Krispol 1. Lidze: Krispol Września oraz Stal Nysa. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostali przydzieleni do grupy „B”, a rywalami Zielonej Armii będą: PGE Skra Bełchatów, Ślepsk Malow Suwałki i Krispol Wrzesnia. Turniej zostanie rozegrany w niedzielę, 2 sierpnia, a miejscem zmagań będzie miasto w centralnej części Polski! 

Rozgrywki letniej ligi na piasku będą nieco różnić się od zmagań w siatkówce plażowej. Po pierwsze – na boisko będzie mogło przebywać nie dwóch, a aż czterech zawodników.  Zespół może składać się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu szkoleniowego. Drużyny będą mieć możliwość nieograniczonej liczby zmian, a także prawo do dwóch przerw na żądanie. Sety będą rozgrywane do 25 punktów, a spotkania będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Gdy zajdzie potrzeba wyłonienia zwycięzcy w tie-breaku, toczyć się on będzie do 15 punktów.

Pierwszy i drugi turniej eleminacyjny odbędzie się kolejno w południowej i centralnej Polsce. Wielki finał, zaplanowany na weekend 8-9 sierpnia, odbędzie się w północnej Polsce. PLS przedstawi wkrótce dokładną lokalizację.