Zielona Armia wraca do gry!


Koniec nudy – Zielona Armia wraca! Nietypowo, bo od gry na piasku, wracamy do rywalizacji pod siatką. W niedziele Zielona Armia weźmie udział w turniej eliminacyjny Pre Zero Grand Prix w Warszawie!

Ostatni mecz ligowy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali 11 marca. Akademicy pokonali na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Po ponad półrocznej przerwie od zmagań pod siatką i miesiącu przygotowań do nowego sezonu, Zielona Armia wraca do gry!

Już w niedzielę, 2 sierpnia, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur weźmie udział w nowym projekcie Polskiej Ligi Siatkówki – PreZero Grand Prix PLS, które ma wynagrodzić kibicom, mediom czy sponsorom, przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. Rywalizacja z zamkniętych hal, zostanie przeniesiona na otwartą przestrzeń, czyli gorące, piaszczyste boiska. 

Barwy Indykpolu AZS Olsztyn w turnieju PreZero Grand Prix będą reprezentować: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Jakub Ciunajtis i Wojciech Żaliński.  – Cieszę się, że w końcu wrócimy do zmagań. Potrzebujemy tego jak tlenu, sportowiec z krwi i kości żyje z adrenaliny oraz rywalizacji z przeciwnikami – przyznaje Wojtek Żaliński, który podczas niedzielnego turnieju będzie pełnił rolę kapitana drużyny. – Choć obecnie nie jesteśmy w optymalnej formie, to cieszę się, że jest jakakolwiek możliwość zmierzenia się z drużynami, z którymi już niedługo przyjdzie walczyć nam w rozgrywkach ligowych

Przypomnijmy najważniejsze zasady. Na boisku będzie mogło przebywać nie dwóch, a aż czterech zawodników.  Zespół może składać się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu szkoleniowego. Drużyny będą mieć możliwość nieograniczonej liczby zmian, a także prawo do dwóch przerw na żądanie. Sety będą rozgrywane do 25 punktów, a spotkania będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Gdy zajdzie potrzeba wyłonienia zwycięzcy w tie-breaku, toczyć się on będzie do 15 punktów.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostali przydzieleni do grupy „B”.  Miejscem zmagań będą piaszczyste boiska Monta Beach Volley Club w Warszawie. Zielona Armia zmierzy się z: Ślepsk Malow Suwałki (godz. 11:00), PGE Skra Bełchatów (14:00) i Krispol Września (15:30). Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia w Gdańsku, awansują dwie najlepsze drużyny.

– Poziom gry w hali jest nie do końca adekwatny do tego, jak dana drużyna będzie prezentować się na piasku. Oprócz podobnej masy piłki czy wymiarów boiska, to specyfika gry jest zupełnie inna. Będziemy się tego uczyć na żywym organizmie, mam nadzieję, że z pozytywnym rezultatem – mówi z uśmiechem Żaliński.

Wstęp na turniej w Warszawie jest wolny. Przy wejściu na teren imprezy kibice zobowiązani będą do dezynfekcji rąk w specjalnie do tego przystosowanych urządzeniach. Na terenie turniejowym może przebywać określona liczba osób, stąd ochrona będzie kontrolowała liczbę wchodzących i wychodzących. W przypadku, gdy wyczerpany zostanie limit uczestników (800 osób), ochrona będzie wpuszczała kolejnych kibiców dopiero wtedy, gdy teren opuści któryś z uczestników. W tym celu będą ustawione specjalne bramki, z osobnym wejściem oraz wyjściem.

Dla kibiców przewidziana jest także trybuna o pojemności 500 osób z zastrzeżeniem, że co drugie miejsce może być zajęte. To oznacza, że z zachowaniem odstępów na trybunie będzie mogło przebywać jednocześnie 250 osób. Pozostali fani będą mogli śledzić rozgrywki na specjalnym telebimie i korzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

Transmisja pierwszego spotkania Zielonej Armii na antenie Polsatu Sport Extra. Kolejne spotkania będzie można śledzić w Polsacie Sport. Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziecie mogli podejrzeć rywalizację siatkarzy zza kulis, zobaczyć zdjęcia i posłuchać wypowiedzi siatkarzy.