Zielona Armia gotowa do sezonu!


– Czuję się szczęśliwy, ponieważ okres przygotowań jest już za nami. Jesteśmy gotowy do pierwszego meczu w sezonie! – powiedział Paolo Montagnani, trener Indykpolu AZS Olsztyn, podczas konferencji prasowej, poprzedzającej start PlusLigi. 

Konferencje rozpoczął Tomasz Jankowski, który zapewnił, że Klub jest przygotowany do rozgrywek pod względem organizacyjnym. – Jest to 20 sezon PlusLigi i jesteśmy jednym z trzech Klubów, które grają w niej od samego początku – podkreślił Prezes Klubu. – Dlatego chciałbym podziękować władzom Miasta Olsztyn, Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, naszym Sponsorom, a w szczególności Sponsorowi Strategicznemu – Indykpol, za wsparcie naszej drużyny. Bez nich nie było by Indykpolu AZS Olsztyn wśród najlepszych drużyn w Polsce. 

I dodaje: – Na pewno będzie to ciężki sezon. Jest wiele zespołów, które mają wysokie aspiracje. My również mamy silną drużynę. Pozyskaliśmy dobrych zawodników i teraz wszystko jest w ich rękach i nogach. Naszym celem jest awans do fazy play-off. Liczymy również na doping naszych wiernych kibiców. 

Spragnieni ligowych emocji kibice, musieli czekać prawie sześć miesięcy, aby ponownie zasiąść na trybunach Hali Urania i dopingować swój zespół. Chwilę wcześniej, bo dokładnie 26 sierpnia, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn spotkali się po raz pierwszy.

– Jestem szczęśliwy, że okres przygotowań jest już za nami – przyznał Paolo Montagnani, trener akademików. – Dzięki temu, możemy w pełni skoncentrować się na rozgrywkach ligowych. Wszyscy członkowie drużyny są gotowi do startu sezonu. Fakt, że pierwszy mecz rozegramy przed własną publicznością, jest dla nas przewagą. Prawdziwy test nadejdzie już w pierwszym miesiącu rozgrywek, gdzie na 7 spotkań, aż 5 z nich, gramy na wyjeździe. Naszym celem jest awans do najlepszej ósemki, a potem będziemy myśleć, co wydarzy się w dalszej części sezonu.

Zadowolenia z powodu zbliżającego się startu sezonu nie ukrywał również Paweł Woicki, kapitan zespołu. – Jesteśmy gotowi i nie możemy doczekać się sobotniego spotkania. Czujemy się bardzo dobrze pod kątem fizycznym i mentalnym. Mam nadzieję, że przez te dwa dni nie przytrafi się w naszych szeregach żaden uraz. 

Nowy sezon to również nowe atrakcje pozasportowe dla naszych Kibiców. Jedną z nich jest zabawa, w czasie której można zdobyć wyjątkowe bilety na spotkania Zielonej Armii! Razem z Szynaka Meble i Radiem Olsztyn, przygotowaliśmy Siatkarską Loże VIP, usytuowaną przy samym boisku. Dwoje kibiców, którzy wygrają bilety na antenie Radia Olsztyn, zasiądzie w tym miejscu. Pierwsze zaproszenia będą do wygrania już w piątkowym (25.10), Porannym Programie Radia Olsztyn!

Kolejną atrakcją jest również specjalna strefa dla kibiców, przygotowana wraz z naszym Sponsorem Specjal. Strefa zabaw zostanie zlokalizowana na I piętrze, tuż przy wejściach na Dużą Trybunę. Fani będą mogli sprawdzić swój refleks oraz umiejętności siatkarskie, po przez: genialne rozegranie, skuteczny atak czy atomową zagrywkę. Do wygrania będą specjalne nagrody oraz vouchery, ufundowane przez Specjal. 

Prezes Klubu wspomniał również o kontynuacji Programu Partnerstwa Regionalnego. Program Partnerstwa Regionalnego ma służyć rozwojowi i promocji siatkówki w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Naszym celem jest znalezienie partnerów – Miast, Gmin czy Powiatów naszego województwa, którzy mogą objąć patronat nad jednym spotkaniem PlusLigi w trakcie sezonu z udziałem Indykpolu AZS Olsztyn.

– Z jednej strony, jest to wsparcie dla naszego Klubu – powiedział Tomasz Jankowski. – Najważniejszą sprawą jest promocja siatkówki w naszym regionie. Musimy wspólnie dbać o tą dyscyplinę sportu, dlatego cieszę się, że program będzie kontynuowany również w tym sezonie.

Inauguracja nowego sezonu PlusLigi już w sobotę, 26 października o godzinie 14:45. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn podejmą w Hali Urania Cerrad Enea Czarni Radom. W sprzedaży pozostało jedynie 350 biletów! Wejściówki do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!