Zawalczyć o przełamanie


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środę powalczą o pierwsze zwycięstwo po przerwie wymuszonej koronawirusem. Akademicy zmierzą się w Hali Urania z MKS Będzin. Początek meczu o godzinie 18:00 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Nie tak wyobrażali sobie akademicy z Kortowa powrót do gry po przerwie spowodowanej koronawirusem. Po przegranej w Hali Urania z Cuprum Lubin 0:3, olsztynianie ulegli w miniony piątek, na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 1:3. Po pierwszej partii wygranej przez gospodarzy, w drugiej górą byli siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur. Kolejne dwie odsłony padły łupem rzeszowian, którzy dopisali do swojego dorobku komplet punktów. Indykpol AZS zajmuje w ligowej tabeli 11. miejsce (6 punktów).

W niedziele mieliśmy trening i analizowaliśmy to spotkanie. W niektórych momentach graliśmy równo, a każda z drużyn miała szansę na zwycięstwo. Niestety, ostatecznie to nasi rywale byli górą. Staram się też nie analizować zbyt długo minionych meczów, ponieważ zaraz mamy kolejne spotkanie i musimy skupić się na swojej grze – powiedział Robbert Andringa, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

PlusLiga pędzi jak szalona – czas odrobić zaległości. Już w środę siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w Hali Urania zmierzą się z MKS Będzin. Pierwotnie domowy mecz akademików z MKS Będzin miał odbyć się w sobotę, 3 października. Z powodu wykrycia koronawirusa w drużynie gości, spotkanie zostało przełożone. Do ponownej konfrontacji dojdzie w środę, 18 listopada o godz. 18:00.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Jakuba Bednaruka w ligowej tabeli są tuż za siatkarzami ze stolicy Warmii i Mazur (Indykpol AZS jest na 11. miejscu, a MKS Będzin na 12.). W ostatniej ligowej potyczce, będzinianie przegrali we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Kto tworzy trzon ekipy z Będzina? Dobrze znany z występów w Indykpolu AZS – Łukasz Makowski oraz Jose Ademar Santana, Rafał Sobański, Rafał Faryna, Bartosz Gawryszewski czy Szymon Gregorowicz.

W historii pojedynków obu zespołów w ramach rozgrywek PLS, lepszym bilansem mogą pochwalić się siatkarze Indykpolu AZS – 8:4. Gdy spojrzymy na pięć ostatnich konfrontacji, aż cztery z nich kończyły się zwycięstwem olsztynian. Jaki wynik padnie podczas środowej konfrontacji?

Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. Mecz z Cuprum był pierwszym po kwarantannie. To normalne, że po takiej przerwie przytrafiają się w naszych szeregach błędy czy nieporozumienia. W piątkowym spotkaniu w Rzeszowie, było już lepiej. Mam nadzieję, że w środę w Uranii wrócimy do swojej dobrej gry i zwyciężymy!  – kończy przyjmujący akademików.

Początek środowego spotkania w Hali Urania o godz. 18:00. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego tym bardziej zachęcamy do bezpiecznego kibicowania w domu. Transmisję przeprowadzą Polsat Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 17:30 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać specjalnych wywiadów.

PARTNER MECZU – GMINA KOZŁOWO