Zawalczyć o pierwsze zwycięstwo

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn kolejny mecz wyjazdowy – tym razem w Suwałkach. Cel jest jeden, a jest nim pierwsze zwycięstwo w sezonie. Początek wyjazdowego starcia ze Ślepskiem Malow o godz. 20:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dwóch kolejkach PlusLigi zgromadzili tylko jeden punkt. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, po przegranej inauguracji z Asseco Resovią Rzeszów (0:3), zdobyli punkt w wyjazdowym starciu z PGE Skrą Bełchatów. Po dwóch pierwszych partiach wygranych przez gospodarzy, nic nie wskazywało na zmianę rezultatu. W kolejnych setach do głosu doszli akademicy z Kortowa, którzy choć doprowadzili do tie-breaku, to ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Jak na te pierwsze dwa spotkania spogląda Jędrzej Gruszczyński? – Myślę, że nie możemy teraz tych spotkań oceniać pod kątem zawodu – podkreśla libero akademików. – Chcemy grać lepiej i zwyciężać, lecz mówienie po dwóch spotkaniach o zawodzie, jeśli patrzymy na dorobek punktowy a naszą grę, jest sporym nadużyciem.

I dodaje: – W meczu z Bełchatowem, po dwóch przegranych setach, nasza gra zaczęła wyglądać znacznie lepiej. Czujemy niedosyt, bowiem czuliśmy, że mogliśmy wygrać mecz w tie-breaku. Przeciwnik był jednak od nas w tym momencie silniejszy.

Szansą na pierwsze zwycięstwo będzie niedzielne, wyjazdowe spotkanie ze Ślepskiem Malow Suwałki (godz. 20:30). Podopieczni trenera Andrzeja Kowala mieli już przyjemność poczucia smaku zwycięstwa – Ślepsk w minionej kolejce, bez straty seta pokonał LUK Politechnikę Lublin. Na inaugurację sezonu, ekipa z Suwalszczyzny, musiała uznać wyższość Aluron CMC Warty Zawiercie (1:3). W ligowej tabeli Ślepsk Malow jest na 7. pozycji (3 punkty), a Indykpol AZS na 10 (1 punkt).

Najwięcej punktów w zwycięskim spotkaniu oraz statuetkę MVP zdobył Bartłomiej Bołądź (18 pkt). Oprócz niego, trzon Ślepska tworzą m.in.: Andreas Takvam (najlepiej blokujący – 9 pkt.), Josua Tuaninga, Kevin Klinkenberg czy Cezary Sapiński (najlepiej zagrywający – 7 asów). Olsztyńscy kibice, przeglądając skład niedzielnych rywali akademików, znajdą również naszych „starych znajomych” – Piotra Łukasika (w Indykpolu AZS w latach 2011-2014), Adriana Buchowskiego i Łukasza Makowskiego (oboje 2016-2018).

W historii bezpośrednich spotkań, lepszym bilansem może pochwalić się ekipa z Suwałki – 3:1. Jakim wynikiem zakończy się niedzielne spotkanie?

Ekipa z Suwałk to wysoka i fizyczna drużyna. Nie możemy się jej bać, tylko zagrać swoje, bowiem jesteśmy na podobnym poziomie. Myślę, że ten mecz pokaże nasz cały potencjał – kończy Jędrzej Gruszczyński

Początek niedzielnego spotkania w Suwałki Arenie o godzinie 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.  Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy niedzielnej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.