„Zagraliśmy dobre spotkanie!”

Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie! Wiadomo – były cięższe i lepsze momenty. Trzeba te trudne chwile przeczekać i wrócić do swojej gry. Tak zrobiliśmy w trzecim i czwartym secie i zdobyliśmy trzy punkty – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM po sobotnim zwycięstwie w Uranii.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn udało się odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. Siatkarze prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali przed własną publicznością Asseco Resovii Rzeszów 3:1. Po pierwszej, bardzo dobrej rozegranej partii przez gospodarzy, w drugiej górą byli goście. Trzeci i czwarty set dostarczył kibicom sporu emocji, które zakończyły się zwycięstwem olsztynian.

Patrząc w pomeczowe statystyki, przewagę olsztynian zobaczymy tylko w bloku (14:10). Rzeszowianie tego dnia dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (45% pozytywnego przyjęcia przy 41% pozytywnego przyjęcia olsztynian) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (8:7). Obie ekipy miały taką samą skuteczność w ataku (46 pkt w ataku olsztynian, co przełożyło się na 47% skuteczności – druga ekipa zdobyła w tym elemencie 48 pkt, co przełożyło się także na 47% skuteczności) Najwięcej „oczek” dla gospodarzy zdobył Moritz Karlitzek (20 pkt) a dla gości Stephen Boyer (19 pkt).

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!