„Zabrakło nam wszystkich elementów”


– Nie byliśmy w stanie utrzymać naszego poziomu gry z pierwszego seta. Zabrakło nam wszystkich elementów, co było bardzo widoczne. Musimy wyciągnąć wnioski i zacząć patrzeć w przyszłość – powiedział Joshua Tuaniga na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn źle rozpoczęli 2023 rok. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera ulegli ekipie LUK Lublin 1:3. Dla akademików z Kortowa to koniec zwycięskiej passy – ekipa ze stolicy Warmii i Mazur wygrała 5 spotkań z rzędu. W ligowej tabeli olsztynianie pozostali na 8. miejscu.

Patrząc w pomeczowe statystyki, gospodarze byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Daszkiewicza byli skuteczniejsi w ataku (48% skuteczności przy 45% skuteczności olsztynian), dokładniej przyjmowali (50% pozytywnego przyjęcia przy 47% pozytywnego przyjęcia gości), zdobyli więcej punktów blokiem (12:9) oraz w polu serwisowym (4:3). Najwięcej punktów w ekipie LUK Lublin zdobył Nicolas Szerszeń (20 pkt.), a u olsztynian – Karol Butryn (15 „oczek”).

Nie byliśmy w stanie utrzymać naszego poziomu gry z pierwszego seta. Zabrakło nam wszystkich elementów, co było bardzo widoczne. Musimy wyciągnąć wnioski i zacząć patrzeć w przyszłość – powiedział Joshua Tuaniga na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy Janka Siennickiego na antenie Radia UWM FM!