Wyjazdowe granie z Mistrzem Polski


Zaledwie trzy dni po inauguracji sezonu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ponownie powalczą o ligowe punkty. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zmierzą się na wyjeździe z Mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem. Początek wtorkowego spotkania o godz. 18:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera potrzebowali 138 minut, aby odnieść zwycięstwo podczas inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Akademicy z Kortowa pokonali w Iławie ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie 3:1, a statuetkę MVP otrzymał Cezary Sapiński (16/16 w ataku!). Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (48% dokładnego przyjęcia przy 43% dokładnego przyjęcia rywali) oraz zdobyli więcej punktów na zagrywce (8:4). Rywale natomiast byli skuteczniejsi w ataku (51%, co przełożyło się na 56 pkt przy 48% skuteczności rywali, co dało 60 pkt). Obie drużyny zdobyły po 7 punktów w bloku.

Jeśli spojrzymy na cały mecz, to nie było to dla nas łatwe zwycięstwo – zwraca uwagę Joshua Tuaniga, rozgrywający akademików z Kortowa. – Trzy punkty cieszą nas tym bardziej, ponieważ cała drużyna zagrała bardzo dobrze. Dysponowaliśmy dobrym serwisem, który w niektórych momentach nie był jednak na odpowiednim poziomie. W taki sam sposób można się wypowiedzieć o naszym przyjęciu. W ważnych momentach dobrze funkcjonował nasz blok – ukłony dla Szymona i Czarka, którzy zagrali niesamowicie.

Po wolnej niedzieli, siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur w poniedziałkowy poranek udali się w długą, bo liczącą aż 530 kilometrów, drogę do Jastrzębia-Zdroju, aby dzień później zmierzyć się z Mistrzem Polski (godz. 18:30). Drużyna prowadzona przez Marcelo Mendeza nowy sezon również rozpoczęła od zwycięstwa – Jastrzębianie na wyjeździe pokonali PSG Stal Nysę bez straty seta. Statuetkę MVP otrzymał najskuteczniejszy tego dnia Norbert Huber (18 pkt.). Z dobrej strony pokazali się również: atakujący Jean Patry (16 pkt.), przyjmujący Tomasz Fornal (13 pkt.) czy Rafał Szymura (8 pkt.). Aktualni Mistrzowie Polski zdobyli także 13 punktów w bloku i dołożyli także 5 asów serwisowych.

W historii spotkań pod egidą PLS, obie drużyny zmierzyły się ze sobą aż 65 razy – 45 spotkań padło łupem Jastrzębskiego Węgla, a tylko 20 – Indykpolu AZS Olsztyn. Ostatni pojedynek zakończył się po myśli akademików z Kortowa – 21 grudnia 2022 roku w Iławie, lepsi okazali się olsztynianie, zwyciężając 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Kuba Hawryluk, dla którego było to pierwsze wyróżnienie w PlusLidze.

Czy krótki okres przygotowawczy do wtorkowego spotkania pozwoli olsztynianom na poprawę błędów? – Uważam, że mamy mało rzeczy do poprawy. Najważniejszy dla nas jest odpoczynek i dobrze przygotowanie fizyczne. Jeśli odniesiemy się do naszego pierwszego meczu, to chcielibyśmy być o kilka procent lepsi w każdym aspekcie gry – kończy Joshua Tuaniga.

Początek wtorkowego spotkania w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 18:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy także na przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli spojrzeć na przedmeczową rozgrzewkę czy posłuchać rozmów z zawodnikami – start o godz. 18:05 na fb.com/indykpolazs.