Wyjazdowe granie z liderem


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w niedzielny wieczór zmierzą się z liderem rozgrywek PlusLigi, ekipą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Początek spotkania na warszawskim Torwarze o godz. 20:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu z Treflem Gdańsk, nie byli w stanie przełamać złej passy. Zawodnicy, którzy po raz pierwszy byli prowadzeni przez Daniela Castellaniego, ulegli przed własną publicznością 0:3. Wyniki pozostałych spotkań sprawiły, iż akademicy z Kortowa po 18. serii spotkań, po raz pierwszy wypadli poza fazę play-off. Z dorobkiem 20 punktów, olsztynianie zajmują w ligowej tabeli 9. miejsce.

– Nie zagraliśmy zbyt dobrego spotkania m.in. za zagrywce. To jest nasz główny cel do poprawy. Choć poprawnie wypadliśmy w bloku oraz obronie, to czeka nas wiele pracy na najbliższe dni – mówi Robbert Andringa, przyjmujący akademików.

Obecny tydzień jest pierwszym, podczas którego w pełni zespół prowadzi Daniel Castellani. Po wolnym weekendzie,siatkarze od poniedziałku przystąpili do ciężkiej i wytężonej pracy na treningach. – Jest to dla nas nowy tryb pracy, który stanowi pewnego rodzaju wyzwanie. W takich sytuacjach mam jeszcze większą energię podczas treningów. Pierwsze dni zajęć z nowym trenerem przebiegły bardzo dobrze – przyznaje holenderski siatkarz.

Pierwszym, wyjazdowym meczem pod wodzą Daniela Castellaniego, będzie niedzielne spotkanie z liderem PlusLigi – VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa (godz. 20:30). Podopieczni włoskiego szkoleniowca Andrea Anastasiego (który zastąpił Castellaniego na pozycji pierwszego szkoleniowca reprezentacji Polski w 2011 roku), przegrali tylko 1 spotkanie – z PGE Skrą Bełchatów (1:3). Przed rozpoczęciem, 24. kolejki spotkań, która jest rozgrywana awansem (w dniach 14-15 marca odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski), stołeczni z dorobkiem 48. punktów, zasiadali na fotelu lidera rozgrywek.

Trzon zespołu tworzą: najlepiej blokujący w ekipie z Warszawy – Piotr Nowakowski (41 bloków – dla porównania najlepszym blokującym w Indykpolu AZS jest Seyed, 49 pkt.), najskuteczniejszy Bartosz Kwolek (272 pkt. – o jeden więcej od Wojtka Żalińskiego) oraz Kevin Tillie, Antoine Brizard, Damian Wojtaszek, Jan Król, Artur Udrys czy Andrzej Wrona.

W pierwszym meczu lepsi okazali się stołeczni, zwyciężając 3:1. Po dwóch wygranych setach przez VERVĘ Warszawa, akademicy wygrali trzecią partię i przedłużyli swoje szanse w tym spotkaniu. W czwartej odsłonie górą była drużyna z Warszawy, która zdobyła komplet punktów. Jakim wynikiem zakończy się niedzielny bój?

–  Nie mamy nic do stracenia. Zajmujemy niską pozycję w tabeli, a w ostatnich spotkaniach to my schodzimy z boiska pokonani. Musimy iść do przodu, grać swoje i zobaczymy, co z tego będzie – mam nadzieję, że w niedzielę pokażemy się z dobrej strony – kończy Robbert Andringa.   

Początek niedzielnego starcia w Hali Torwar o godzinie 20:30. Transmisja przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych Klubu (facebook.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować spotkanie, pokazując również jego kulisy.