Wyjazdowe granie w Rzeszowie


PlusLiga pędzi jak szalona – już w sobotę kolejne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu o godz. 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środę odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, potrzebowali aż 124 minut, aby pokonać beniaminka PlusLigi – Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Po pierwszym secie wygranym przez gości, w kolejnych partiach górą byli gospodarze. Statuetkę MVP otrzymał Moritz Karlitzek.

– Był to bardzo ciężki mecz. Rywale pokazali kapitalną siatkówkę – ryzykowali, bowiem nie mieli nic do stracenia. My pokonaliśmy nasze słabości i cieszę się, że udało nam się wygrać – powiedział po meczu Kuba Hawryluk, libero Indykpolu AZS Olsztyn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dokładniej przyjmowali (53% pozytywnego przyjęcia przy 42% pozytywnego przyjęcia gości) oraz dysponowali skuteczniejszym atakiem (53% skuteczności przy 50% skuteczności rywali). Ekipa z Częstochowy zdobyła więcej punktów blokiem (8:7), a obie ekipy zdobyły po 10 “oczek” w polu serwisowym.

Najważniejsze jest to, że wygrywamy kolejne spotkanie. Nie było łatwo. Weszliśmy ospale w ten mecz i nie wiem, czym to jest spowodowane. Było blisko, by częstochowianie utarli nam nosa – stwierdził po meczu Karol Jankiewicz, rozgrywający ekipy z Kortowa.

PlusLiga pędzi jak szalona – w piątkowy poranek akademicy wyruszyli w długą, bo mierzącą aż 550 kilometrów, podróż do Rzeszowa. Olsztynianie dzień później zmierzą się z Asseco Resovią (godz. 14:45). Zawodnicy prowadzeni przez Giampaolo Medei w tym sezonie odnieśli cztery zwycięstwa (Ślepsk Malow Suwałki, Aluron CMC Warta Zawiercie, Grupa Azoty ZAKSA i PSG Stal Nysa), a dwukrotnie musieli uznać wyższość rywala (Projekt Warszawa i Jastrzębski Węgiel). W ligowej tabeli, z dorobkiem 10 punktów, zajmują 7 miejsce.

Kibicom siatkówki składu ekipy z Rzeszowa nie trzeba przedstawiać. Wystarczy tylko wspomnieć, że o sile zespołu stanowią: Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Stephen Boyer, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski, Jakub Kochanowski, Klemen Cebluj i TJ DeFalco. Kochanowski i DeFalco, czyli dwójka byłych zawodników Indykpolu AZS, to odpowiednio: najlepiej blokujący w ekipie Resovii (15 bloków – dla porównania Szymon Jakubiszak ma ich 12) oraz najlepiej punktujący (103 pkt. – Alan Souza ma ich 101).

W historii bezpośrednich startów w rozgrywkach pod egidą PLS, Indykpol AZS wygrał 19 razy, a Asseco Resovia – 33. Co będzie najważniejsze dla olsztynian podczas sobotniego starcia na Podpromiu?

Zawsze mamy coś do poprawy, gdy spojrzymy na nasz ostatni mecz. Nie mieliśmy zbyt dużo czasu trening – w czwartek odbyliśmy jedną jednostkę, a w piątek rano wyruszyliśmy w podróż. Musimy pokazać to, co najlepsze – zagrywka i blok-obrona. Mam nadzieję, że wygramy! – kończy Kuba Hawryluk.

Początek sobotniego starcia w Rzeszowie o godz. 14:45. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy także na nasze przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć ostatnie chwile przed pierwszym gwizdkiem – fb.com/indykpolazs.