Wygrywamy za trzy!


Indykpol AZS Olsztyn pokonał na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1 i awansował na ósme miejsce w tabeli PlusLigi. MVP – Janek Hadrava

Indykpol rozpoczął w swoim najsilniejszym składzie (Michał Żurek, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński, Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Seyed Mousavi i Jan Hadrava). W takim zestawieniu w tym sezonie akademicy wygrywali najwięcej spotkań. Olsztynianie bardzo dobrze weszli w mecz. Rozpoczęli od prowadzenia 6:2 i nie oddali go prawie do końca pierwszej partii. Gospodarze wyrónali przy stanie 22:22. Ale chwilę później ze zwycięstwa 26:24 cieszyli się podopieczni Daniela Castellaniego. Świetnie grali zagrywką (asy Hadravy, Andringi i Poręby), pewnie w przyjęciu i ataku.

Początek drugiego seta był już bardziej wyrównany. Do stanu 17:17 żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć przeciwnikowi na więcej niż jeden punkt. Kolejne cztery zdobył jednak Cerrad i nie wypuścił już z rąk zwycięstwa. Wygrał 25:20. To „rozwścieczyło” akademików, którzy w trzecią parię weszli z przytupem. Wypracowali przewagę (6:2, 9:4), ale szybko ją roztrwonili (11:10). Na szczęście był to tylko chwilowy przestój w ich grze, bo znów przycięsnęli (19:13) i nie wypuścili już z rąk seta (25:20), co pozwoliło przybliżyć się do zwycięstwa w całym spotkaniu.

O to jednak nie było łatwo, bo gospodarze poprawili grę. Zaczęli od prowadzenia 4:1, ale Indykpol wyrównał (4:4) i w kolejnych akcjach nie pozwolił już sobie na takie straty. Choć w końcówce to radomianie prowadzili 22:20, kolejne trzy akcje wygrali akademicy. Docisnęli zagrywką i mogli cieszyć się z trzech punktów wywalczonych na trudnym terenie. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:23.

MVP spotkania został Jan Hadrava. Czeski atakujący odbudował się po słabym meczu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zdobył 18 punktów. Zaliczył 5 asów.

W kolejnym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn podejmie przed własną publicznością ekipę Jastrzębskiego Węgla. Mecz odbędzie się w Hali Urania w środę, 18 marca o godz. 17:30. Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (24:26, 25:20, 20:25, 23:25)

Cerrad Enea: Kędzierski (1), Pajenk (11), Ostrowski (9), Włodarczyk, Sander (10), Butryn (24), Masłowski (libero) oraz Protopstaltis (5), First (1), Ruciak (libero)

Indykpol AZS: Woicki (2), Seyed (8), Poręba (8), Żaliński (7), Andringa (14), Hadrava (19), Żurek (libero) oraz Pietraszko, Mika (5)

MVP: Jan Hadrava