Wygrywamy za trzy!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali bez straty seta pokonali przed własną publicznością BKS Visłę Bydgoszcz 3:0. Statuetkę MVP przyznano Mateuszowi Porębie.

Początek czwartkowego spotkania był wyrównany (4:4). Największa rywalizacja była pomiędzy atakującymi – Jankiem Hadravą i Michałem Filipem. Akademicy nie odpuszczali i cierpliwie grali swoje. Opłaciło im się to, bowiem wyszli na czteropunktowe prowadzenie (9:5). Trener Przemysław Michalczyk próbował reagować na bieżące wydarzenia – dokonał zmiany, w której Quiroga zastąpił Urbanowicza.. Zmiana jednak nie przyniosła skutku, ponieważ ekipa z Olsztyna powiększała swoje prowadzenie z każdą akcją (15:7). Tak szybko jak zaczęły się emocje w tym secie, tak samo szybko się skończyły. Gospodarze pewnie wygrali pierwszego seta 25:13.

Rozdrażnieni bydgoszczanie podeszli do drugiej partii ardziej skoncentrowani (2:4). Ich przewaga nie trwała zbyt długo, bowiem nie kończyli oni swoich ataków, a gospodarze rozkręcali się z każdą akcją. Po dobrym ataku Seyeda, przewaga olsztynian wynosiła już trzy „oczka” (10:7). Set ten był lustrzanym odbiciem poprzedniej partii (18:12). Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 25:14.

Trzecia partia rozpoczęła się pod dyktando gości. Po dobrym ataku Quirogi, BKS Visła prowadziła aż. 5:1. I tak jak w poprzedniej partii, tak i teraz akademicy w mgnieniu oka doprowadzili do wyrównania (5:5). Pewna gra, kończenie pierwszych akcji i dobra zagrywka – słowa klucze gry olsztynian (15:12). Do tych kluczowych elementów, w końcówce dołączył jeszcze blok,  którym drużyna z Olsztyna dominowała nad swoimi rywalami.  Atakiem ze środka spotkanie zakończył Mateusz Poręba – wynik 25:17, jak i całe spotkanie 3:0, to miły akcent na zakończenie dnia.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z MKS Będzin (wtorek, 3 marca o godz. 20:30). Akademicy do Hali Urania wrócą w sobota, 7 marca o godz. 20:30 – Zielona Armia zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:13, 25:14, 25:17)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki (4), Seyed (11), Poręba (14), Żaliński (17), Andringa (6), Hadrava (8), Żurek (libero) oraz Kowalski

BKS Visła Bydgoszcz: Masny, Gałązka (3), Siwczyk (8), Urbanowicz, Peszko (4), Filip (10), Bonisławski (libero) oraz Gryc, Quiroga (6), CIeślik, Szymura (libero)

MVP: Mateusz Poręba