Wychowankowie zostają w Indykpolu AZS Olsztyn!


Wychowankowie AZS UWM Olsztyn i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którzy debiutowali w PlusLidze w biało-zielonych barwach. Karol Jankiewicz i Jakub Ciunajtis zostają w Indykpolu AZS Olsztyn na następny sezon!

Karol Jankiewicz w minionym sezonie debiutował w rozgrywkach PlusLigi. O grę w podstawowym składzie musiał walczyć z Jankiem Firlejem. Kiedy jednak młody rozgrywający akademików z Kortowa otrzymał swoje „pięć minut”, wykorzystał je bardzo dobrze – Jankiewicz poprowadził drużynę do zwycięstwa m.in. w spotkaniu przeciwko Ślepskowi Malow Suwałki (3:2). Zawodnik rozegrał w sumie 24 sety, co daje występ w 11 spotkaniach i 8 zdobytych punktów. Niezwykle uśmiechnięta postać, która przekazywała sporo pozytywnej energii dla całego zespołu. Karol Jankiewicz zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

Bardzo dobrze współpracowało mi się z trenerem Javierem Weberem. Uważam, że skorzystała na tym cała drużyna. To świetny fachowiec i gdy tylko pojawiła się możliwość przedłużenia kontraktu, od razu się na to zdecydowałem. Podchodzę z Olsztyna – tu się wychowałem, tu mieszkam i dla mnie to olbrzymia satysfakcja z reprezentowania barw Indykpolu AZS Olsztyn – przyznaje rozgrywający akademików z Kortowa.

Dla Jakuba Ciunajtisa był to natomiast drugi sezon w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Młody libero również musiał walczyć o grę w pierwszej szóstce z Jędrzejem Gruszczyńskim. Ciunajtis z dobrej strony pokazał się w spotkaniach przeciwko: Projektowi Warszawa (porażka 2:3 na wyjeździe), GKS Katowice (zwycięstwo 3:2 w Iławie) oraz kończącym sezon pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów (wygrana w meczu 3:1, lecz porażka w złotym secie). Libero rozegrał w sumie 22 sety, co przełożyło się na występ w 8 spotkaniach. Jakub Ciunajtis w przyszłym sezonie również będzie miał okazję do pokazania się szerszej publiczności na boiskach PlusLigi – popularny „Mini” zostaje w stolicy Warmii i Mazur!

Bardzo się ucieszyłem na wieść o przedłużeniu kontraktu z trenerem Javierem Weberem. Stwierdziłem, że pozostanie w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon, będzie dla mnie bardzo dobrym wyborem. Jest to genialny trenerem, z którym do tej pory najlepiej mi się współpracowało. Ponadto mieszkam w Olsztynie już 8 lat – przychodząc do liceum, założyłem sobie, iż w przyszłości będę występował właśnie w tym klubie. Dlatego nie było lepszej możliwości jak pozostanie w Kortowie na przyszły sezon – wyjaśnia sam zawodnik.

Karol Jankiewicz i Jakub CIunajtis to wychowankowie AZS UWM Olsztyn oraz studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W minionej edycji Akademickich Mistrzostw Polski, siatkarze wrócili ze złotym medalem w tzw. typach, czyli klasyfikacji Uniwersytetów. Dzień Otwarty UWM, który odbył się w miniony piątek na plaży w Kortowie, był doskonałą okazją, aby po przez wspólną grę, zachęcić przyszłych żaków do studiowania w najpiękniejszym, uniwersyteckim kampusie w Polsce.

Myślę, że udało nam się zaszczepić pasję do uprawiania siatkówki wśród przyszłych studentów. Mam nadzieję, że będziemy widzieć się już wkrótce podczas zajęć na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie – stwierdził Karol Jankiewicz.

Dlaczego warto studiować na UWM? – Jest to idealne miejsce dla młodych ludzi, gdzie można spotkać mnóstwo ciekawych osób. Uczelnia daje nam możliwości poszerzenia naszej wiedzy. Sam Kampus oraz wszystkie, sportowe drużyny akademickie, są idealną szansą na rozwój – odpowiedział Jakub Ciunajtis. 

Umowy z Karolem Jankiewiczem i Jakubem Ciunajtisem zostały przedłużone o rok.

Spotkajmy się w Kortowie – rekrutacja na UWM już trwa! Wejdź już teraz na rekrutacja.uwm.edu.pl