Wychowankowie zamykają skład Indykpolu AZS Olsztyn!


Jakub Ciunajtis i Wiktor Janiszewski, czyli wychowankowie AZS Olsztyn, zamykają skład Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2021/2022!

Dla Jakuba Ciunajtisa będzie to drugi sezon w rozgrywkach PlusLigi. W swoim debiutanckim sezonie, wychowanek AZS Olsztyn wystąpił w 9 spotkaniach, pokazując się z dobrej strony jako zmiennik Jędrzeja Gruszczyńskiego. Ponadto w barwach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zajął wraz z kolegami 3. miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski, zdobywając także złoto w klasyfikacji uniwersytetów.

Swój debiutancki sezon na parkietach PlusLigi, oceniłbym jako bardzo dobry. Dostałem wiele szans na boisku i jestem za to bardzo wdzięczny. Dało mi to ogromnego „kopa” motywacyjnego, do jeszcze cięższej pracy. Ponadto zawodnicy w drużynie nie wywierali niepotrzebnej presji – dzięki temu mogłem się jeszcze bardziej rozwinąć. W następnym sezonie spodziewam się walki o czołową szóstkę, a indywidualnie chciałbym grać jeszcze więcej. Jest to zależne od decyzji Trenera, lecz dołożę wszelkich starań, aby tak się stało – mówi Jakub Ciunajtis.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn zamyka Wiktor Janiszewski. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w 2014 roku, pod skrzydłami trenera Marka Kotulskiego. Sezon 2021/2022 będzie trzecim, w którym Wiktor jest zawodnikiem akademików z Kortowa.

Urodziłem się w Olsztynie, pierwsze kroki stawiałem w AZS Olsztyn – jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że będę mógł trenować z najlepszymi siatkarzami na świecie właśnie w Indykpolu AZS Olsztyn. Chciałbym się rozwijać, dawać z siebie jak najwięcej dla drużyny. Jeśli chodzi o indywidualne rzeczy, to chciałbym przede wszystkim poprawić przyjęcie zagrywki, nie zapominając również o pozostałych elementach – podkreśla Wiktor Janiszewski.

Informujemy także o wypożyczeniu na najbliższy sezon Jakuba Czerwińskiego. Młody przyjmujący będzie stanowił o sile pierwszoligowej ekipy Mickiewicza Kluczbork. Życzymy powodzenia.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2021/2022:

  • Rozgrywający: Jan Firlej, Karol Jankiewicz
  • Przyjmujący: Robbert Andringa, TJ DeFalco, Meisam Salehi, Wiktor Janiszewski
  • Środkowi: Mateusz Poręba, Taylor Averill, Szymon Jakubiszak, Dawid Siwczyk
  • Atakujący: Karol Butryn, Jan Król
  • Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ciunajtis