Wychowanek zostaje w Olsztynie!


Wychowanek AZS UWM Olsztyn i student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który zadebiutował w PlusLidze w biało-zielonych barwach. Jakub Ciunajtis zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na następny sezon!

Dla Jakuba Ciunajtisa obecny sezon jest trzecim w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce. Młody zawodnik rozpoczął zmagania w obecnej kampanii jako podstawowy libero, lecz w jej dalszej części o miejsce w składzie musiał walczyć z Kubą Hawrylukiem. Wychowanek AZS UWM Olsztyn z dobrej strony pokazał się w spotkaniach fazy zasadniczej m.in. z GKS Katowice, LUK Lublin, Aluron CMC Wartą Zawiercie czy Cerradem Enea Czarnymi Radom, które zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa. Libero rozegrał w sumie 44 setów, co przełożyło się na występ w 14 spotkaniach.

Młody, zawzięty, ambitny i w każdej chwili gotowy do walki. Jakub Ciunajtis w przyszłym sezonie również będzie miał okazję do pokazania się szerszej publiczności na boiskach PlusLigi – popularny „Mini” zostaje w stolicy Warmii i Mazur!

Jednym z głównych argumentów, które przemawiał, abym został w Olsztynie to postać Javiera Webera oraz ciekawa drużyna, która ma powstać w następnym sezonie. Tak jak każdy sportowiec – walczę o swoje „pięć minut” oraz miejsce w wyjściowym składzie. Skłamałbym mówiąc, że wcale tak nie jest. Przy Trenerze Javierze wierzę, że mogę jeszcze rozwinąć skrzydła – mówi libero ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Cieszę się, że Jakub Ciunajtis zdecydował się pozostać na kolejny rok w Olsztynie. Jest naszym wychowankiem, co jest bardzo ważne. Jest ambitnym zawodnikiem i jego rywalizacja na pozycji libero z Kubą Hawrylukiem, przyniesie dla Klubu dużo korzyści – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Jakub Ciunajtis to także student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wraz z Mateuszem Porębą i Kamilem Szymenderą, wzięli oni udział w Dniu Otwartym UWM, który pod koniec marca odbył się w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM. Impreza była doskonała okazją, aby po przez wspólną grę, zachęcić przyszłych żaków do studiowania w najpiękniejszym uniwersyteckim kampusie w Polsce.

Jest tutaj świetne zaplecze siatkarskie – od grupy młodzieżowych, aż po seniorski zespół, który w tym sezonie występuje w II lidze. Jeśli chodzi o uczelnię, to warto tutaj wspomnieć o wykładowcach. Na każdym kroku czuję pomoc z ich strony, abym mógł się rozwijać. Jest to świetne miejsce dla młodych ludzi – podkreśla Jakub Ciunajtis.

Umowa z Jakubem Ciunajtisem została przedłużona o rok.

Spotkajmy się w Kortowie – rekrutacja na UWM już trwa! Wejdź już teraz na rekrutacja.uwm.edu.pl