„Wszystko jest w naszych rękach”


PlusLiga nie zwalnia tempa. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środę zmierzą się w Hali Urania z GKS Katowice. Początek spotkania o godzinie 18:00 – transmisja tylko w Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie będą miło wspominać czterodniowego wyjazdu. Zawodnicy trenera Daniela Castellaniego dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali stosunkiem 1:3 – najpierw z Treflem Gdańsk, a po dwóch dniach z Stalą Nysa. W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje 10 miejsce, z dorobkiem 28 punktów.

W obu spotkaniach mieliśmy szanse na zwycięstwo – przyznaje Ruben Schott, przyjmujący ekipy z Olsztyna. – Zwłaszcza w Gdańsku, gdzie prowadziliśmy 1:0 i 15:8 w drugim secie. W Nysie natomiast, o losach poszczególnych partii ważyły ich końcówki. Jestem zły, że nie zdobyliśmy w tych spotkaniach żadnego punktu.

Walka o play-off wciąż trwa, a to może być jedno z decydujących spotkań. W środę, 10 lutego, Indykpol AZS Olsztyn w Hali Urania zmierzy się z sąsiadującą w tabeli ekipą GKS Katowice! Zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Słabego, zajmuje 8 lokatę w tabeli, gromadząc na swoim koncie 29 „oczek” – złożyło się na to 10 zwycięstw i 12 porażek.

Kto tworzy trzon drużyny z Górnego Śląska? Są to m.in. najlepszy punktujący w ekipie GKS – Jakub Jarosz (322 pkt., dla porównania w ekipie z Kortowa jest to Damian Schulz – 294 pkt.), najlepiej blokujący u naszych rywali – Miłosz Zniszczoł (47 bloków, w Indykpolu AZS jest to Dima Teryomenko – 32), najlepiej zagrywający w GKS – Kamil Kwasowski (18 asów – po drugiej stronie siatki prym wiedzie Teryomenko i Andringa – 25). Nie należy także zapominać o Dustinie Wattenie, Janie Firleju, czy o drugim (po Miłoszu Zniszczole), naszym „dobrym znajomym” – Adrianie Buchowskim.

W ostatniej ligowej potyczce, rozegranej w niedzielny wieczór, GKS uległ na wyjeździe drużynie Trefla Gdańsk 1:3. Katowiczanie w stolicy Warmii i Mazur są już od poniedziałku i szykują się do środowego starcia w Uranii. Dla obu drużyn będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie – w środę odrabiamy bowiem zaległości z 12 kolejki.

Walka o play-off wciąż trwa. Katowice przegrały ostatnie spotkanie, a my spotkamy się z nimi dwukrotnie. Wszystko jest w naszych rękach – kończy Ruben Schott.

Początek środowego spotkania w Hali Urania o godz. 18:00.  Z meczu nie zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna, dlatego tym bardziej zachęcamy do słuchania relacji w Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 17:15 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać przedmeczowych wywiadów z zawodnikami.